Port w Bałtijsku zamknięty

0
707

W dniu dzisiejszym (poniedziałek 20 czerwca) o g.1430 zostałem powiadomiony o braku możliwości postoju jachtów w porcie w Bałtijsku. Wiadomość jest pewna i potwierdzona. Decyzje w tej sprawie zapadły w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej. Zbyt wysoko i zbyt mało czasu na mediacje.

Powyższe powoduje, że regaty Eljacht Cup na trasie Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk w terminie 25-27 czerwca 2011 roku zostają odwołane. Organizator – Jachtklub Stoczni Gdańskiej w porozumieniu ze sponsorem regat  firmą ELJACHT oraz partnerami, a fundatorami licznych nagród podjęli decyzję o przeprowadzeniu regat Eljacht Cup na Zatoce Gdańskiej w terminie 25,26 czerwca 2011. Zawiadomienie o regatach jest aktualnie opracowywane i zostanie ogłoszone najpóźniej w środę 22 czerwca. Jeżeli powiodą się zabiegi Organizatora, meta ostatniego wyścigu w niedzielę 26 czerwca zostanie wyznaczona w Sopocie, a ceremonia ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w otwieranej tego dnia sopockiej Marinie.

Partnerzy, fundatorzy nagród regat Eljacht Cup 2011
– Baltica Marina
– Velux 5 OCEANS
– Stockholm RASING EYEWEAR
– KODAK
– ERGO ARENA
– CAMPER

Organizator czuje się w obowiązku przeprosić wszystkie załogi, które zamierzały wziąć udział w regatach do Bałtijska za zawód oraz zbędny wysiłek i koszty związane z podjętymi przygotowaniami w tym uzyskanie wiz rosyjskich. Wyrażamy nadzieję, że polscy żeglarze ze zrozumieniem potraktują organizacyjne niepowodzenie naszych rosyjskich kolegów, którzy w równym, jak my stopniu odczuwają zawód z powodu konieczności zmiany naszych startowych planów. Pomimo braku powodów do zadowolenia postarajmy się dostrzec dobre strony nieprzewidywanej zmiany planów np. możliwość zdobycia punktów Pucharu Zatoki Gdańskiej przez załogi, które do Bałtijska nie planowały się wybierać.
Z uwagi na krótki okres czasu pozostały do regat, prosimy śledzić informacje zamieszczane na stronach www.jachtklub.nsm.pl    www.zeglarz.gda.pl  i forum Gdańskiej Federacji Żeglarskiej.

Zapraszam na start !

Komentarze