Popłyń na Puffinie!

0
724

 Ten rejs to niepowtarzalna okazja pożeglować na pokładzie najmniejszego polskiego jachtu który ma za sobą  brawurowy, żeński rejs na Islandie i wyrusza właśnie w samotniczy rejs dookoła świata!

 Jacht nie posiada silnika, kabiny sanitarnej. Przebiegi jachtu zależą od warunków pogodowych i starań załogi :). Jest to najczystsza forma żeglarstwa jaka można sobie wyobrazić. Nie będzie to rejs z folderu. Tym rejsem naprawdę można będzie się chwalić! Ocean, wody pływowe, prądy, niesamowita jazda pod spinakerem. To wszystko i brak silnika wymaga precyzyjnego planowania trasy i kunsztu w prowadzeniu jachtu. Kilka dnia na pokładzie „Atlantic Puffina” nauczy Was więcej niż całe tygodnie na turystycznych czarterówkach, a adrenalina jest wydzielana wiadrami 🙂

   obraz nr 1

Jednostka jest odpowiednio przygotowana do żeglugi w każdych warunkach na każdym akwenie, poza arktycznym. Ma za sobą rejs na Islandie i sztormy o sile wiatru do 58 węzłów, czyli 11B. Jest przygotowany do samotnego rejsu dookoła świata wokół Przylądka Burz. Posiada min. wzmocniony kadłub i takielunek, komory wypornościowe i szczelne luki uniemożliwiające wtargniecie wody do wewnątrz jachtu nawet w przypadku obrotu o 360 stopni. Na wyposażeniu jest nadajnik-odbiornik AIS, EPiRB , PLB, telefon satelitarny, radio VHF.  Do tego w sumie 9 żagli (w tym spinaker i genaker) umożliwiających sprawna żeglugę (nawet 150 mil na dobę) w każdych warunkach. Posiada dużą autonomie pływania (do 50 dni dla 3 osób). Posiada kuchenkę gazową umożliwiająca przygotowanie normalnych posiłków. Nie posiada instalacji wodnej, ani sanitarnej. Na jachcie są 4 koje, ale załoga będzie liczyć maksymalnie 3 osoby wraz z prowadzącym.

obraz nr 2

Czas na poszczególne etapy jest planowany z poprawką na niekorzystne warunki meteorologiczne. Może się zdarzyć, że dotrzemy wcześniej do następnego portu. Możemy się też spóźnić np. 1 dzień. Nie ponosicie wtedy dodatkowych kosztów. Płacicie tylko za planowane dni. W przypadku łączenia etapów nie płaci się za dzień postoju.

Rejs ten jest pierwszym etapem samotnej wyprawy Szymona dookoła świata. Chcielibyśmy dzięki niemu częściowo sfinansować przepłyniecie Kanału Panamskiego, więc udział w tym rejsie to zarówno przeżycie dla załogi jak i pomoc w realizacji rejsu! Dobokoja to 100 zł + zrzutka na porty i wyżywienie 

Co do trasy to po za kilkoma obowiązkowymi portami są możliwe jej modyfikacje.

Trasa i terminy:

30 sierpnia-4 września Dziwnów –Kiel- Cuxhaven  (6)

5-10 września Cuxhaven – Nieuwpoort (6)

12-16 września Nieuwpoort – Cowes (5)

18-22 września Cowes – Brest (5)

24-28 września Brest – La Rochelle (5)

30 września – 5 października La Rochelle – La Coruna (6)

7-10 października La Coruna – Porto (4)

12-19 października Porto – Madera (7)

 21-24 października   Madera – Las Palmas (3)

24 października – 20 listopada Las Palmas (27)

www.zewoceanu.pl 

Komentarze