Pomorskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego- zapraszamy do Pucka!

0
364

 Pomorskie Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego –

 zapraszamy do Pucka!

 

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Pomorskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego

i Motorowodnego, która odbędzie się w niedzielę 19 maja 2013r. o godz. 16.30

w Porcie Rybackim w Pucku.

 

W programie m.in. wystąpienia zaproszonych gości (przedstawicieli władz państwowych, samorządowych, żeglarskich i motorowodnych) oraz wręczenie odznaczeń i nagród. Kulminacją uroczystości będzie podniesienie na maszt flag – co tradycyjnie oznacza początek sezonu żeglarskiego i motorowodnego w naszym regionie.

 

W trakcie uroczystości planowana jest również inauguracja Pucharu Bałtyku Południowego. Jest to nowatorska inicjatywa, polegająca na objęciu wspólną klasyfikacją sterników i załóg jachtów rekreacyjnych, biorących udział w rozgrywanych dotąd regatach, objętych kalendarzami poszczególnych regionów. Puchar powstał w wyniku porozumienia Pomorskiego, Zachodniopomorskiego, Elbląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego oraz Kaliningradzkiej Obwodowej Organizacji Żeglarskiej. Ma on zintegrować i uaktywnić żeglarzy w pasie Bałtyku Południowego od Szczecina do Kaliningradu (więcej na stronie: www.zeglarski-pbp.pl).

 

Uroczystość uświetni występ Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej. Na zakończenie organizatorzy zapraszają na spotkanie żeglarskie, w czasie którego zostanie otwarta wystawa poświęcona projektowi „OSTAR for Dydek”. W jego ramach kapitan Krystian Szypka wystartuje 27 maja w legendarnych regatach samotników OSTAR, a swój udział w tych regatach zadedykował, zmarłej dwa lata temu, koszykarce Małgorzacie Dydek (więcej na stronie: www.ostarfordydek.pl).

 

Imprezą towarzyszącą tegorocznemu otwarciu sezonu będą regaty rozegrane na jachtach klasy Puck, którego organizatorami są Harcerski Ośrodek Morski w Pucku oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy Puck.        

 

 

 

Komentarze