Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski mecenasem startu s/y SUNRISE w OSTAR 2013.

0
586

Przygotowania do startu kpt. Krystiana Szypki w transatlantyckich regatach samotników OSTAR 2013 weszły w ostatnią fazę. Najbliższe 5 miesięcy to ogrom pracy przy jachcie, jego doposażenie adekwatne do surowych wymogów północnego Atlantyku oraz aspekty organizacyjne związane z formalnościami kwalifikacyjnymi. W tym bardzo trudnym okresie s/y Sunrise i kpt. Szypka zyskali kluczowe wsparcie ze strony Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Objęcie startu w OSTAR 2013 patronatem POZŻ pomoże między innymi w promocji tego wydarzenia oraz pozyskaniu wsparcia pomorskiego środowiska żeglarskiego i biznesowego. Zaangażowanie POZŻ wpisuje się tym samym w piękną tradycję wspierania ambitnych przedsięwzięć polskich oceanicznych żeglarzy samotników, s/y Sunrise z kolei z dumą nosił będzie banderę POZŻ po oceanicznych wodach i w portach po obu stronach Atlantyku. W ramach promocji projektu przewidziano także szereg imprez i rejsów towarzyszących, m.in. w zakresie edukacji morskiej młodzieży.

Jacht obecnie korzysta z gościnności mariny Polskiego Klubu Morskiego w Gdańsku, gdzie rozpoczęły się już prace modernizacyjne, przeglądy i pomiary. W najbliższych dniach przewiduje się demontaż masztu i steru. Przed wypłynięciem do Plymouth sprawdzony musi być każdy element wyposażenia, kadłub i takielunek. Wykonane będą także nowe żagle sztormowe i na ciężkie warunki pogodowe. W kolejce czeka jeszcze m.inmontaż radaru, aktywnego reflektora radarowego i generatora prądowego. OSTAR to wyścig pod wiatr, prąd i atlantycką falę, nie może być zatem mowy o niedomaganiach sprzętowych, które nie tylko zmniejszyły by szanse na dobre miejsce w rywalizacji ale mogłyby zagrozić bezpieczeństwu jachtu i skippera.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób zarówno z pomorskiej, jak i zachodniopomorskiej społeczności żeglarskiej wszystkie przygotowania powinny zakończyć się zgodnie z planem.

RAZEM BUDUJEMY POZYTYWNE OBLICZE POLSKIEGO ŻEGLARSTWA!

http://www.pozz.org.pl/

http://www.oceanteam.pl/

Komentarze