Polski żeglarski maj w Plymouth UK.

0
418

Rozpoczęły się eliminacje do tegorocznego Mini Transat. Polska załoga w składzie Radosław Kowalczyk i Wojciech Szpor walczą na jachcie CALBUD o punkty na wodach Zatoki Biskajskiej i Kanału La Manche. Meta pierwszego wyścigu to angielskim Plymouth, gdzie żeglarze spodziewani są ok 8 maja. Z Plymouth również startuje kolejny wyścig w Klasie Mini, słynny Fastnet Race. Start 12 maja i meta ok 6 dni później. Zatem polska załoga zabawi w tym angielskim mieście ładnych kilka tygodni.

Do Plymouth na start płyną również polskie jachty biorące udział w transatlantyckich regatach OSTAR 2013. kpt. Joanna Pajkowska na katamaranie Cabrio, oraz kpt. Krystian Szypka na jednokadłubowym Sunrise. Krystian przemierza właśnie wody Morza Północnego i spodziewany jest w Plymouth ok 20go maja. Start regat OSTAR zaplanowano na 27 maja, więc do tego czasu w angielskim porcie będzie biało-czerwono.

Trzymajmy kciuki za polskich żeglarzy, a chętnych do śledzenia zmagań zapraszamy na strony regat, gdzie dostępny jest tracking jachtów. Zapraszamy również bezpośrednio na keję w Plymouth.

z żeglarskim pozdrowieniem,

oceanTEAM

Komentarze