Polski weekend na regatach w Kroslinie (GER)

0
461

Regaty Kroslin Match Race zakończyły się pełnym sukcesem polskich załóg. Po rozegraniu pełnej rundy Round Robin na pierwszym miejscu z identycznym bilansem 8 zwycięstw – 2 porażki, znalazły się załogi Patryka Zbroi (Szczecin) oraz Jakuby Pawluka (Warszawa).

Z uwagi na bardzo zmienny i słaby wiatr w niedzielę organizatorom nie udało się jednak przeprowadzić zaplanowanych półfinałów i finałów. W tej sytuacji o ostatecznej kolejności w regatach zadecydował wynik bezpośredniej rywalizacji ww. załóg, w której team P.Zbroi po zaciętych bojach pokonał J.Pawluka. Na podium stanęły również dwie kolejne szczecińskie załogi Kacpra Tuńskiego oraz Marcina Zubrzyckiego z bilansem 4-6, którzy w bezpośrednich pojedynkach odnotowali remis. Warto podkreślić, że dla M. Zubrzyckiego,  były to pierwsze regaty meczowe i bardzo udany debiut.

Ostateczna klasyfikacja Kroslin Match Race była następująca:
1) Patryk Zbroja (sternik), Maciej Gonerko (trymer), Krzysztof Żełudziewicz (pitman)
2) Jakub Pawluk (sternik), Kaja Morawiec (trymer), Tomasz Tetela (pitman),
3-4) Marcin Zubrzycki (sternik), Adam Laskowski (trymer), Mariusz Tetela (pitman)
3-4) Kacper Tuński (sternik), Tomasz Kluczyk (trymer), Krzysztof Żełudziewicz (pitman),

Wszystkie polskie załogi płynęły w eksperymentalnych składach. Regaty w Kroslinie były doskonałą możliwością podnoszenia kwalifikacji i umiejętności wszystkich załogantów na różnych pozycjach. Trening ten był o tyle ważny, że poprzedza bardzo prestiżowe wydarzenie jakim są Regaty Pucharu Świata Szczecin Match Race, które już w najbliższy weekend (1.-3.07) odbędą się w Szczecinie.

Partnerami startów załogi Patryk Zbroja Yacht Racing Team są:
– Szczecin Floating Garden
– włoska firma odzieży żeglarskiej SLAM
– port jachtowy MARINA HOTELE

Zapraszamy również do galerii na stronie teamu:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.241561332520575.70754.152117631464946

Komentarze