Polska w BSCN – promujemy żeglowanie po Bałtyku!

0
444

Miło nam poinformować, że dzięki nawiązanej współpracy Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego z Danish Sailing Association, Polska dołączyła do BSCN (Baltic Sea Cruisers Network), czyli sieci związków żeglarskich krajów nadbałtyckich. Do krajów członkowskich już należą – Norwegia, Finlandia, Szwecja, Rosja, Estonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Dania i Anglia.

Inicjatywa polega na wymianie informacji pomiędzy krajami członkowskimi na temat żeglugi po wodach Morza Północnego i Bałtyckiego. Każdego roku organizowana jest konferencja, na której przedstawiciele organizacji żeglarskich z krajów członkowskich referują zmiany, weryfikują bazę danych już zebranych na podstawie swoich doświadczeń żeglarskich z wizyt w innych krajach. Po konferencji wydawana jest broszura, w której opisywane są po krótce praktyczne dla bezpiecznej żeglugi szczegóły – wymagane od żeglarzy uprawnienia obowiązująca w danym kraju, dokumenty, etykieta żeglarska, opis stref wyłączonych z żeglugi, przepisy portowe, przydatne numery telefonów, informacje o dostępności paliwa, itp.

Celem BSCN jest ułatwienie żeglugi morskiej i zachęcenie jak największej liczby żeglarzy do odwiedzania innych krajów – priorytetem jest oczywiście akwen Bałtyku i Morza Północnego. Już niedługo opublikujemy przygotowywany plik z przydatnymi informacjami dla żeglarzy.

 
Strona Duńskiego Związku Żeglarskiego: http://www.sejlsport.dk/
 

Komentarze