POLISH OPEN PRO-AM MATCH RACING TOUR 2011

0
371

Już za tydzień ruszają pierwsze regaty z cyklu Polish Open Pro Am w Złotej Górze koło Kartuz! W dniach 15-16 oraz 18-19 czerwca rozegrane zostaną dwie imprezy zaliczane do Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF – Polish Open A oraz B w Match Racingu.

Swój udział w regatach w Złotej Górze potwierdziły już 4 zagraniczne teamy oraz 6 polskich. Wśród nich na wodach jeziora Brodno Wielkie w Kartuzy Open Yachting Club pojawią się zawodnicy z Australii, Szwecji, Turcji oraz Wielkiej Brytanii, a także: Przemysław Tarnacki – Mistrz Polski, 30ty sternik w Pucharze Świata, Łukasz Zakrzewski – czterokrotny medalista mistrzostw świata w żeglarstwie lodowym, Krzysztof Rosiński – wielokrotny Mistrz Polski, Katarzyna Pic wraz z najlepszą żeńską załogą w Polsce. W regatach wystartuje również załoga PG Racing pod dowództwem Filipa Pietrzaka, który jest obecnym akademickim Mistrzem Polski.

Prawdziwą niespodzianką będzie przyjazd doświadczonych arbitrów, wśród których znalazła się Founette Pauthier z Francji, która niejednokrotnie była arbitrem w najpoważniejszych regatach meczowych na świecie w tym tegorocznej edycji World Match Racing Tour – Championat du Monde de Voile. Nie zabraknie też arbitrów z innych kontynentów. Będziemy mogli obserwować pracę na wodzie arbitra z Australii, którym jest Tim Brand oraz arbitra z Argentyny – Jose Maria Sanchez-Pagano. Wracając na stary kontynent zespół arbitrów zasili również Torben von Hutch z Norwegii. 

Pełna lista sterników:
Przemysław Tarnacki – POL
Jordan Reece – AUS
Krzysztof Rosiński – POL
Victor Ogeman – SWE
David Tabb – GBR
Katarzyna Pic – POL
Cemre Metin – TUR
Karol Górski – POL
Filip Pietrzak – POL
Łukasz Zakrzewski – POL

Informacja z ostatniej chwili – do regat Polish Open Pro Am A&B próbuje się również dostać kolejna załoga z Australii, której sternikiem jest młody ale niezwykle utalentowany David Chapman.

Komentarze