POLISH MATCH TOUR rozpocznie się już w ten czwartek w Szczecinie!

0
585

W najbliższy czwartek na wody jeziora Dąbie w Szczecinie powrócą czołowi żeglarze meczowi z całego świata, którzy walczyć będą o cenne punkty Pucharu Świata ISAF podczas PMT WarmUp Match Race.

W czasie długiego weekendu majowego zostaną rozegrane podwójne czterodniowe regaty, dzięki którym już na początku sezonu, zawodnicy będą mogli zdobyć dwa razy więcej punktów Pucharu Świata ISAF, niż w trakcie trwania klasycznych regat match racingowych.

 

 

Na starcie regat zobaczymy zawodników między innymi z  Malezji, Niemiec, Hiszpanii, Danii i Szwajcarii. Nie zabraknie też licznej polskiej reprezentacji. Oprócz dobrze znanych polskich załóg Marka Stańczyka (Rainmaker Racing Team), Przemysława Tarnackiego (Energa Yacht Racing Team), czy Patryka Zbroi (Team Bakista), zobaczymy również dwóch nowych sterników ‑ Łukasza Wosińskiego (Delphia Sailing Team) i Piotra Harasimowicza (HRM Racing).

Lista Startowa (sternik, kraj, ranking)

 1. Przemek Tarnacki, POL, 26
 2. Marek Stańczyk, POL, 31
 3. Jeremy Koo, MAS, 34
 4. Lucas Lier, DEN, 45
 5. Patryk Zbroja, POL, 51
 6. Nelson Mettraux, SUI, 73
 7. Jens Hartwig, GER, 148
 8. Jakob Wilson, SWE, 169
 9. Lukasz Wosinski, POL, 180
 10. Jerome Clerc, SUI, 468
 11. Piotr Harasimowicz, POL
 12. Sven Stadel, ESP

„Konwencja dwóch regat dwudniowych rozgrywanych po sobie sprawdziła się już wcześniej i teraz również cieszy się dużym zainteresowaniem. Chętnych do startu było więcej niż mogliśmy zaprosić. Jak sama nazwa wskazuje będzie to bardzo dobra okazja do rozpoczęcia sezonu dużą ilością wyścigów od rana do wieczora przez cztery dni regatowe.” – powiedział  Maciej Cylupa, organizator regat – „Na starcie obok wszystkich czołowych polskich załóg mamy mocna załogę Jeroma Clerca z Genewy, znanego z startów w widowiskowej klasie katamaranów Extreme 40, Malezyjczyka Jeremy Koo znanego z regat World Match Racing Tour – Monsoon Cup oraz Hiszpana Svena Stadela, złotego medalisty w klasie Europa. Na pewno czekają nas duże emocje!”

 

Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii, Grecji i Polski.

Polish Match Tour to pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych. Rozgrywany jest od 2007 roku na różnych akwenach. W sezonie 2015 cykl składa się z 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu i Dziwnowie. Po raz kolejny 2 imprezy Polish Match Tour w Szczecinie i Dziwnowie włączone zostały do World Match Racing Tour jako imprezy kwalifikacyjne. Ponadto we wrześniu po raz pierwszy w Polsce, w Świnoujściu rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Match Racingu i jest to jedna z priorytetowych imprez Międzynarodowej Federacji Żeglarskiej ISAF.

Organizatorem regat jest MT Partners – Polish Match Tour i Yacht Klub Polski Szczecin, a bazą regat jest przystań YKP Szczecin w Marina Club w Szczecinie. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF.

 

 

Cały cykl objęty jest patronatami Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin, Prezydenta Miasta Świnoujście oraz Burmistrza Gminy Dziwnów.

Sponsorami cyklu są Subaru Import Polska, DeLonghi, Hampton by Hilton Świnoujście, Polskie LNG, D.A.D Sportswear – dostawca odzieży Kadry Polski PZŻ, Marina Club w Szczecinie.

Partnerzy cyklu: Pomorze Zachodnie, Miasto Szczecin, Miasto Świnoujście, Gmina Dziwnów, Targi Wiatr i Woda, Harken, Magazyn Żagle i portal zagle.com.pl, Magazyn Prestiż Szczecin, Magazyn W Ślizgu, TVP Szczecin i Radio Szczecin.

Organizatorem cyklu jest firma MT Partners przy współpracy z YKP Szczecin i Polskim Związkiem Żeglarskim.

 

Komentarze