Polish Match Team – czyli trzy czołowe polskie załogi regatowe pod jednym szyldem!

0
446

Polish Match Team to nowa inicjatywa popularyzacji match racingu w Polsce.

Polish Match Tour rozwija swoją współpracę z czołowymi polskimi załogami meczowymi. Po zeszłorocznym nawiązaniu współpracy z zespołami Patryk Zbroja Yacht Racing Team oraz wieloletnim wspieraniu Szymik Racing Team kolejną ekipą, która weszła pod skrzydła PMT jest załoga Sawicki Racing. Zawodnicy oraz organizatorzy jedynego w Polsce cyklu regat meczowych postanowili zrobić jednak kolejny krok i bardziej sformalizować swoje działania, tworząc wspólnie grupę regatową pod nazwą Polish Match Team.

Głównym celem grupy jest popularyzacja i promocja żeglarstwa, a w szczególności match racingu w Polsce oraz wzajemne wspieranie się w promocji własnych przedsięwzięć sportowych i organizacyjnych.

Obecnie w skład grupy wchodzą:

Patryk Zbroja Yacht Racing Team – Szczecin

Ranking ISAF: 54

Patryk Zbroja systematycznie wspina się w klasyfikacji sterników meczowych ISAF. Jednak match racing to nie jedyne przedsięwzięcia żeglarskie załogi. Na jachcie typu GIN 930 s/y „Tomahawk” rywalizują również w wielu regatach flotowych w kraju i zagranicą. Do największych sukcesów meczowych załogi należy tegoroczne zwycięstwo w regatach Pucharu Świata grade 3 w Szwajcarii, 3 miejsce w Mistrzostwach Berlina oraz 4 miejsce w Mistrzostwach Polski w roku 2011.

„Czołowe polskie teamy regatowe we wzajemnej grupie wsparcia to znakomita inicjatywa. Wspólne treningi, wymiana doświadczeń żeglarskich i organizacyjnych to duży kapitał, który na pewno przyczyni się do rozwoju wszystkich załóg. Z drugiej strony współpraca powinna wzmocnić wizerunek każdego teamu zarówno na scenie lokalnej, ogólnopolskiej, jak i międzynarodowej. Może to przynieść wreszcie możliwości większego zainteresowania potencjalnych sponsorów :)”

PMTeam Sawicki Racing – Gdynia

Ranking ISAF: 70

Załoga prowadzona przez sternika Rafała Sawickiego powstała w roku 2007, a jej jedynym celem od tego czasu jest rywalizacja w formule match race. Korzenie zespołu sięgają jednak dużo wcześniej, gdyż wszyscy jej członkowie wywodzą się z olimpijskiej klasy 470, gdzie razem rywalizowali zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Załoga ma na swoim koncie kilka zwycięstw w regatach Pucharu Świata grade 3, a w roku 2009 wywalczyła tytuł Mistrzów Polski. Po dwóch latach tylko sporadycznych startów zespół znowu wraca na regatową ścieżkę.

Rafał Sawicki: „Jestem przekonany, że stworzenie Polish Match Team pomoże w jeszcze większym stopniu wypromować Match Racing w Polsce. Mam nadzieje, że połączenie sił PMT i załóg walczących w Pucharze Świata sprawi, że będziemy mieli większą siłę przebicia i jeszcze więcej osób zainteresuje się naszymi projektami. Nam na pewno będzie łatwiej organizować się w grupy treningowe, czy wspólnie planować wyjazdy na regaty.”

Szymik Racing Team – Bielsko Biała

Ranking ISAF: 77

Ambitna załoga z polskich gór nie raz udowodniła już, że żeglarstwo nie jest domeną wyłącznie „ludzi morza”.  Zajmując czołowe miejsca w regatach Polish Match Tour na dobre weszli do krajowej czołówki match racingowej, awansując do pierwszej 70 rankingu ISAF. W roku 2009 załoga odniosła prestiżowe zwycięstwo w całym cyklu PMT. Na koncie załogi są również medale Mistrzostw Świata i Polski w różnych klasach regatowych.

„Cieszymy się ze do grona zespołów PMT dołącza kolejna ekipa o dużym potencjale. Jesteśmy przekonani, że to doskonały kierunek rozwoju zespołu który powinien zaowocować podniesieniem poziomu sportowego oraz większym zainteresowaniem mediów.”

Maciek Cylupa – Polish Match Tour

„Od samego początku naszej działalności naszym celem był rozwój dyscypliny poprzez organizacje regat i wspieranie polskich zawodników. Udało się nam zorganizować blisko 50 imprez zaliczanych do Pucharu Świata, a tym samym stać się największym organizatorem regat w Europie. Przez wiele lat również wspieraliśmy wiele polskich zespołów. Inicjatywa połączenia wysiłków i zasobów trzech czołowych polskich zespołów pod jednym szyldem to kolejny krok w kierunku profesjonalizacji działań marketingowych. Mamy nadzieję że Polish Match Team będzie się rozwijał i odnosił wiele sukcesów. Zespół z założenia jest otwarty na nowe możliwości. Jesteśmy dumni że możemy patronować i wspierać takie przedsięwzięcie!

Więcej informacji o zespole – składy załóg, plany startowe, cele i założenia oraz partnerzy i sponsorzy – na profilu Facebook:http://www.facebook.com/PolishMatchTeam


Komentarze