Polak w eliminacjach do Mini Transat!

0
562

Dojechaliśmy do Francji na ostatnie w tym sezonie eliminacje Pucharu Świata 2011, Regat Transgascogne Francja  pokonując blisko 2000km po drogach Europy. Wyjechaliśmy w niedzielę wieczorem w strugach deszczu,

Przejechaliśmy przez centrum Szczecina dalej  przez Niemcy, Belgię i Francję. Jechaliśmy non stop, ponieważ czasu do startu pozostało niewiele.

Tym razem przygód większych nie było, aczkolwiek przewiezienie na 3 metry szerokiego oraz 6.50 metra długiego jachtu z dwunasto metrowym masztem to nie lada wyzwanie logistyczne, cały zestaw jest większy od TIR-a.

Doskwierało nam zmęczenie spowodowane intensywnymi przygotowaniami przed wyjazdem. Tu na miejscu znowu nie ma czasu odpocząć, za chwilę wodowanie, a od jutra przegląd bezpieczeństwa i testy klasowe jachtu MINI 6.50.

Wielkie podziękowania dla  instytucji i firm wspierających projekt ocean650. Z tego miejsca dziękujemy Miastu Szczecin i Floating Garden Szczecin, Firmie Extra Dach, Raft-Service, Smart, Eljacht, JawaYachts  oraz Panu Andrzejowi Armińskiemu za przygotowanie jachtu do trudów żeglugi po zatoce Biskajskiej.

Dziękujemy również członkom klubów: Klub Żeglarzy Samotników w Szczecinie oaz Yacht Klub Polski w Świnoujściu oraz portalom i mediom za wsparcie naszego projektu.

Jutro wodowanie, damy znać jak przebiegła ta trudna operacja.

Pozdrawiamy,
Tomasz Starmach
TEAM ocean650.com

Komentarze