Polacy zwyciężają na Majorce

0
927

REGATY ARENAL TRAINING CAMPS TROPHY – 12-15.03.2015.

Załoga Energa Sailing Team Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) wygrała zakończone dziś regaty Arenal Training Camps Trophy u wybrzeży Majorki. Przez trzy dni rywalizacji Polacy mijali linię mety pięciokrotnie w czołowej czwórce i raz na dziewiątej pozycji, zapewniając sobie zwycięstwo z piętnastopunktową przewagą nad drugą, włoską załogą Ruggim Titą i Giacomo Cavallim. Trzecie miejsce zajęli Portugalczycy Jorge Lima i Jose Costa. Druga polska załoga, Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn) uplasowała się ostatecznie na dobrej ósmej pozycji.

Zawodnicy konkurowali w stawce blisko czterdziestu załóg podczas regat przygotowujących do zbliżającego się Pucharu Księżniczki Zofii. Wracają do Gdańska na krótko w środę 18.03.2015. Pierwsze starty w regatach pucharu świata na Majorce już za dwa tygodnie. 49er Team Polska będzie ścigać się w dniach 28.03-5.04.2015.

***

49er Team Polska to zawodnicy Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego, obecnie w składzie: Energa Sailing Team Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) oraz Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn).