Polacy Dookoła Świata – Popłyń i TY!

0
875

Po długim procesie rejestracji Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Stowarzyszenie ma w swych celach statutowych między innymi promocję Polskiego żeglarstwa. Pierwszą podjętą przez Stowarzyszenie decyzją, było objęcie roli organizatora rejsu dookoła Świata kapitana Bartka Czarcińskiego, samotnego, na trasie Gdynia-Gdynia bez zawijania do portów.

 obraz nr 1

Łódka, którą Bartek buduję samodzielnie cały czas powstaje i cały czas zbierane jest wyposażenie potrzebne na realizację tego niecodziennego przedsięwzięcia. Na tą chwilę została skończona część podwodna jachtu i trwają pracę nad kończeniem zabudowy wnętrza i konstrukcją pokładu. Po woli zbliża się moment zamawiania wyposażenia którego nie uda się wykonać samodzielnie. Odsalarka wody morskiej, generator wiatrowy, żagle, liny, autopilot.
Każdy może pomóc! liczy się najmniejszy wkład, w zamian Bartek zabierze ponad 3000 osób w rejs dookoła. Na stronie internetowej rejsu znajduję się system dzięki któremu możemy wskazać miejsce na którym nasz wizerunek opłynie świat dookoła. Minimalna kwota wsparcia przygotowań do rejsu to 50 zł.
W ten symboliczny sposób wielu polaków może opłynąć Świat, a Bartek na bieżąco będzie się dzielił swoimi przygodami przed i w trakcie rejsu.

obraz nr 2

Komentarze