Początek regat Eljacht Cup 2013

0
527

Regaty Eljacht Cup 2013 zaczynają się oficjalnie już w dniu dzisiejszym. O godzinie 17.00 w Jachtklubie Stoczni Gdańskiej odbędą się zgłoszenia do regat Eljacht Cup 2013 na trasie Gdańsk-Bałtijsk-Gdańsk, podczas których zostanie potwierdzona lista zgłoszonych jachtów i ich załóg. Około godziny 20.00 planowana jest odprawa załóg wraz z ustaleniem kolejności odprawy granicznej w Górkach Zachodnich. Wieczór zakończy się wesołą imprezą żeglarską połączoną z degustacją szkockich whisky.

Sobotni poranek zacznie się od odprawy granicznej w Górkach Zachodnich o godzinie 7.30. Start do wyścigu jachtów powinien planowo nastąpić orientacyjnieo godzinie 9.00 z przystani Jachtklubu Stoczni Gdańskiej (termin może ulce opóźnieniu zależnie od tempa odprawy granicznej), następnie uczestnicy regat pożeglują w kierunku Bałtijska.

Wstępne prognozy pogodowe raczej żeglarzom nie sprzyjają. Wiatr o poranku ma być niezbyt silny, za to pocieszający jest fakt, iż będzie wiał w kierunku północno-wschodnim. Oczywiście dane te mogą się wciąż zmienić, miejmy nadzieję, że na korzyść uczestników regat. Bieżące prognozy można śledzić pod tym linkiem.

Więcej szczegółów na temat regat Eljacht Cup 2013 można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy oraz na stronie organizatora –Jachtklubu Stoczni Gdańskiej

 

Komentarze