Plakat zlotu Baltic Sail Gdańsk 2011 został wybrany

0
385

 

„Pod względem ilości nadesłanych prac konkurs należy uznać za udany. – mówi Marcin Sztucki z Fundacji Gdańskiej – W ocenie jury zawiódł niestety poziom prac. Żadna z nich nie spełniała wymogów plakatu komercyjnego, mającego promować nasz zlot. Zdecydowaliśmy się wyróżnić prace trzech autorów, które wydały nam się najciekawsze.”

Z nadesłanych blisko 40 prac, wyłoniono 10, które będzie można oglądać na wystawie w siedzibie Urzędu Miasta podczas zlotu Baltic Sail Gdańsk 2011.

Celem konkursu było wyłonienie projektu który – obok żeglarstwa – będzie promował miasto Gdańsk ze wszystkimi jego zaletami: otwartością, kulturą wolności, połączeniem morskiej tradycji z nowoczesnością. Zwycięski projekt miał promować zlot Baltic Sail Gdańsk w kraju i za granicą, w miastach członkowskich Baltic Sail oraz stanowić podstawę graficzną dla wszystkich materiałów promujących imprezę. W sytuacji braku zwycięzcy projekt plakatu zostanie zlecony agencji kreatywnej wyłonionej w konkursie ofert.

Wyróżnienia honorowe przyznano projektom Mariki Cieślak i Bartłomieja Sztafij, Czesława Kabali oraz Tomasza Misia. Do udziału w wystawie zakwalifikowano ponadto prace: Aleksandry Czyża, Agnieszki Kwiecińskiej, Katarzyny Majchrowskiej, Marcina Moszyńskiego, Tomasza Sulikowskiego i Andrzeja Witkowskiego.

Źródło: balticsail.pl

Komentarze