Pierwszy występ żeglarskiej reprezentacji Pomorza – GALERIA!!!

0
518

Na tegoroczne Mistrzostwa Polski Jachtów Morskich w Darłowie Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski wytypował Pomorską Reprezentację wyłonioną na podstawie wyników dotychczasowych tegorocznych regat oraz aktywności w działalności Związku. Komandorem Reprezentacji został kapitan Krzysztof Paul pływający na s/y „Duży Ptak” najbardziej utytułowany, wielokrotny Mistrz Polski w żeglarstwie morskim. W tegorocznych mistrzostwach startował w formule ORC I.

 Do formuły ORC II wytypowano kapitana Jacka Chabowskiego pływającego na jachcie s/y „Polled 2”. W formule KWR I reprezentował nas kapitan Zbigniew Rembiewski na jachcie s/y „Słoni”, zaś w KWR II kapitan Jacek Zieliński s/y „Quick Livener”.

Cieszy fakt, iż pomorskie żeglarstwo morskie ma spore zaplecze. Nie zawiedli, wygrywając w formule ORC I, załoga Krzysztofa Paula na s/y „Duży Ptak” oraz załoga Jacka Zielińskiego na s/y”Quick Livener” w formule KWR II.

Pecha natomiast miał kapitan Jacek Chabowski startujący na jachcie s/y „Polled 2”. Polegał on na tym, iż w formule ORC II nie zgłosiła się wymagana regulaminem liczba załóg i komisja regatowa połączyła grupy i załoga s/y „Polled 2” musiała się ścigać z szybszymi technicznie jachtami nie mając już na starcie większych szans na wygraną.

Drugim pechowcem była załoga s/y „Słoni” Zbigniewa Rembiewskiego, której to w pierwszym wyścigu awarii uległ maszt i po nieudanych próbach naprawy musiała wycofać się z regat. Rozgoryczenie załogi s/y „Słoni” było tym większe, iż nie tak dawno, bo niespełna dwa tygodnie wcześniej, ukończyła ona trudne morskie regaty SailBook Cup dookoła Gotlandii na dobrym drugim miejscu pokonując aktualnych mistrzów. Potwierdza to tylko, iż żeglarstwo jest sportem technicznym, nieprzewidywalnym, a jakość sprzętu musi iść w parze z umiejętnościami.

Naszą reprezentację oczywiście ubiera nasz stały i niezawodny partner Henri Lloydhttp://www.henrilloyd.pl/

 

Andrzej Mielicki

Fot. Magdalena Burduk Referat Promocji Urząd Miejski w Darłowie/um.darlowo.pl i SailBook.pl

Komentarze