Pierwszy Olimpijski Piknik Żeglarski Fundacji Navigare za nami!

0
289

Wspaniała żeglarska pogoda towarzyszyła uczestnikom pierwszego OLIMPIJSKIEGO  PIKNIKU ŻEGLARSKIEGO Fundacji Navigare zrealizowanego w Gdyni w Szkole Podstawowej nr 40 im. Kpt. ż. w. K.O. Borchardta. Uczniowie mieli okazję poznać medalistów Igrzysk Olimpijskich, którzy opowiedzieli o swojej przygodzie ze sportem, pasji, codziennych treningach i drodze do sukcesu.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały inicjatywy żeglarskie i programy edukacyjne, które w tym roku planuje realizować Fundacja Navigare. Wspólnym celem projektów jest nie tylko zaszczepienie zainteresowania żeglarstwem, lecz także motywowanie młodzieży do wyznaczania sobie ambitnych celów i wytrwałości w dążeniu do urzeczywistniania marzeń.

W pikniku uczestniczyli wybitni sportowcy: Przemysław Miarczyński, Adam Korol oraz Mateusz Kusznierewicz, którzy swoją obecnością potwierdzili aprobatę i wsparcie dla inicjatyw realizowanych przez Fundację. Goście specjalni pikniku zgodnie podkreślali, że nieodłączne elementy sportu – dyscyplina i praca nad sobą, są kluczem do osiągnięcia sukcesu we wszystkich podejmowanych aktywnościach. Wskazanie właściwych przykładów i przekonanie młodzieży, że każdy może zostać liderem jest jedną z misji Fundacji Navigare.

Zamierzeniem organizatorów pikniku jest wspieranie swoich partnerów i sponsorów w realizacji idei zrównoważonego rozwoju. W trakcie pikniku odbyło się przekazanie dwóch samochodów marki Mercedes, w celu wsparcia organizacji  edukacyjnych projektów morskich dla dzieci i młodzieży.

Uczniowie brali aktywny udział w konkursach i zabawach z tematyki żeglarstwa, uczestniczyli w podstawowym kursie pierwszej pomocy oraz z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowieści olimpijczyków. Nie ma wątpliwości, że ich pasja, radość i entuzjazm udzieliły się wszystkim obecnym na pikniku.

Fundacja Navigare zaprasza do współpracy i zachęca do śledzenia aktualności na stronie www.fundacjanavigare.pl 

 

Kontakt: Piotr Kukowski

Mobile: +48 794 413 964

E-mail: piotr.kukowski@fundacjanavigare.pl

Komentarze