Pierwsze zagraniczne starty 2014 roku

0
421

Gdyńska grupa 420 wystartowała w pierwszych regatach w tym roku – Grand Prix Vila Blanes w dniach 2-5.01.2014. Kolejny świetny międzynarodowy występ zaliczyła załoga Ewa Romaniuk/Katarzyna Goralska zajmując 2 miejsce na remise punktowym z aktualnym mistrzem świata ISAF.

W pokonanym polu gdynianki pozostawiły zwycięską załogę ostatnich regat w Palamos. Cieszy zatem że forma rośnie i dziewczyny idą do przodu, o czym świadczy równa żegluga na czołowych lokatach w poszczególnych wyścigach.

Program regat zakładał 4 dni rywalizacji i 11 wyścigów. Ostatecznie pierwszy dzień regat to słaby i średni wiatr z kierunków południowych, rozegrano 2 wyścigi. Kolejny dzień to wiatr od 0 do 10 węzłów, Ewa z Kasią finiszują na 4 i 1 pozycji.

Prawdziwą niespodziankę tego dnia sprawiły Agnieszka Urbaś z Agatą Wiśniewską finiszując na 8 i 9 miejscu (warto pamiętać że Aga jeszcze we wrześniu pływała na Optimiście a Agata ma dopiero 13 lat !) Po drugim dniu regat Agnieszka z Agatą awansowały na 11 pozycję w generalce. Jednak kolejnego dnia ze względu na chorobę Agnieszki dziewczyny nie startowały, a odbyły się 3 wyścigi. Pierwszy w średniowiatrowych warunkach a kolejne dwa to już rock and roll w wietrze powyżej 20 węzłów. W szkwałach siła wiatru przekraczaqła 25 knotów,  nasza 'eksportowa’ załoga finiszuje 3 razy na 3 placu.

Za dwa tygodnie wracamy na kolejne zgrupowanie do Blanes.

Wyniki

Źródło: http://sport.pya.org.pl

Komentarze