Pierwsze regaty z cyklu EUROSAF Champions Sailing Cup

0
482

NA JEZIORZE GARDA ROZPOCZĘŁY SIĘ PIERWSZE REGATY Z NOWEGO CYKLU IMPREZ EUROSAF CHAMPIONS SAILING CUP

Po zmianie formatu rozgrywania Pucharu Świata, którą od tego roku wprowadził ISAF, organizatorzy regat, które nie zakwalifikowały się do głównego cyklu imprez wyszli, wraz z EUROSAFem z nową inicjatywą. Powstała seria regat pod nazwą EUROSAF Champions Sailing Cup. W roku 2013 w jej skład wchodzą tak duże imprezy jak Medemblik, Weymouth czy Kiel.

Pierwszą imprezą z cyklu są regaty Vela Garda Trentino Olympic Week rozgrywane na słynnym włoskim jeziorze Garda. Od środy 08.05.2013 na kilku trasach ścigają się niemal wszystkie klasy olimpijskie. Wśród uczestników jest dość liczna grupa polskich zawodników.

Po pierwszym dniu regat najwyżej sklasyfikowana jest załoga klasy 49er – Tomasz Januszewski i Jacek Nowak (AZS UWM Olsztyn), którzy zajmują czwartą pozycję. Pecha mają ich reprezentacyjni koledzy Łukasz Przybytek / Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk, ENERGA Sailing Team), gdyż ten drugi tuż przed regatami rozchorował się i załoga jest chwilowo wykluczona z rywalizacji. Miejmy nadzieję, że Paweł szybko pozbiera się i zawodnicy wrócą na regatową trasę.

W klasie Finn odbył się tylko jeden wyścig. Siódmą pozycję zajmuje Piotr Kula (BTŻ Biskupiec), dziewiętnasty jest Miłosz Wojewski (SEJK Pogoń Szczecin), a dwudziesty Maciej Maląg (UKS FIR Warszawa).

W Laserze Radial szesnasta jest Paulina Czubachowska (UKS FIR Warszawa), 33. Anna Brzozowska (CŻ Szczecin).

Nieco słabiej rywalizację rozpoczeli zawodnicy klasy Laser. Najwyżej sklasyfikowany jest Olek Arian (Sailing Team Rzeszów), który zajmuje 26. pozycję. Jonasz Stelmaszyk (Spójnia Warszawa) i Kacper Ziemiński (SEJK Pogoń Szczecin) są odpowiednio 51. i 52.

Regaty potrwają do niedzieli.

Foto: Roberto Vuilleumier_VelaGardaTrentiono

Źródła: http://sport.pya.org.pl

Komentarze