Pierwsze Nieporęckie Żagle za nami!

0
677

Tegoroczny sezon żeglarski zbliża się już ku końcowi. W miniony weekend żeglarze spotkali się na Jeziorze Zegrzyńskim w I Regatach Gminy Nieporęt „Nieporęckie Żagle” w klasie Nautica 450. Po raz kolejny najwyższy stopień podium przypadł Pawłowi Nawrockiemu, który w wiekszości startów pierwszy wpływał na metę.

W dwudniowych regatach, ktróre zorganizowała Przystań Między Żaglami, udział wzięło kilka klas żeglarskich. Obok jachtów Nautica 450 walczęcych w „Nieporęckich Żaglach”, na wodach Jeziora Zegrzyńskiego rywalizowały także załogi jachtów Omega i RS Vision, które ścigały się w I Regatach o Puchar Wójta Gminy Nieporęt w klasach Omega i RS Vision oraz w przedostanich w tym sezonie, IV Regatach cyklu „O Błękitnego Królika Przystani Między Żaglami”. 

Pogoda pokrzyżowała nieco żeglarskie plany. W klasie Nautica 450 z dziesięciu zaplanowanych wyścigów załogom udało się dokończyć siedem. Team Paweł Nawrocki i Piotr Dzierżewicz az pięciokrotnie przekraczali linię mety na pierwszej pozycji. Dzięki temu zakończyli regaty na najwyższym miejscu z 7 puntami na koncie. Za nimi uplasowali się Robert Rudziński i Paweł Paulak (11 punktow), a na trzeciej pozycji Łukasz Maksymowicz i Marek Kunkel (16 punktow).

Teamy klasy Nautica 450 spotkają się jeszcze tradycyjnie na regatach o Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej (4.10.2014), które w tym roku odbędą się już po raz 63! Są to bez wątpienia jedne z najstarszych cyklicznych regat organizowanych w Polsce, a pieczę nad nimi sprawuje Yacht Klub Stal Gdynia. Dzień później, w niedzielę, klasa Nautica 450 będzie miała „Regaty Zakończenia Sezonu”. Do zobaczenia w Gdyni!

Fot. Bartosz Modelski

Komentarze