Pierwsze Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w 2014 roku za nami

0
582

W ostatni weekend (tj. 1-2.02.2014 r.) na jeziorze Charzykowskim odbyły się, organizowane przez VI-KING Człuchów i LKS Charzykowy, Bojerowe Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego oraz Mistrzostwa Flotylli Północnej. Na starcie, w klasie DN, stanęło 13 zawodników z 4 klubów.

Zarówno w sobotę jak i niedzielę odbyły się po 3 wyścigi w jednych i drugich regatach. Zawodnikom towarzyszyło bezchmurne niebo, w sobotę wiatr 6-9 m/s, w niedzielę słabszy bo około 3 m/s. Lód w większości „idealna szklanka”.

Mistrzem Okręgu został Dariusz Kosecki (LKS Charzykowy), który wygrał wszystkie wyścigi. Drugie i trzecie miejsce padło łupem zawodników ChKŻ Chojnice, odpowiednio Ryszarda Mrózek-Gliszczyńskiego i Jarosława Wojewskiego.

Mistrzostwo Flotylli Północnej również wywalczył Dariusz Kosecki mimo iż w piątym wyścigu miał awarię. Drugie miejsce zdobył ponownie Ryszard Mrózek-Gliszczyński, a trzecie Tomasz Macugowski (VI-KING Człuchów).

Pierwszy wyścig Mistrzostw Okręgu Pomorskiego był wyścigiem o Memoriał Pawła Sieradzkiego. Pierwszy wyścig Mistrzostw Flotylli Północnej natomiast o Memoriał Henryka Kobierowskiego. Oba wygrał Dariusz Kosecki (LKS Charzykowy).

Za zgoda: www.pozz.org.pl 

Komentarze