Patryk Zbroja Yacht Racing TEAM rozpoczyna sezon regatowy 2013

0
576

Szczecińska załoga Patryk Zbroja Yacht Racing Team wzmocniona współpracą ze spółką HORYZONT, właścicielem sklepu żeglarskiego BAKISTA, już w nadchodzący, mroźnyweekend rozpoczyna regatowy sezon w roku 2013.

W dniach 22-24.02.2013 r. w Scarlino u włoskich wybrzeży Morza Śródziemnego odbędą się zaliczane Pucharu Świata w matchracingu ISAF regaty February Match Race (Grade 3). To nietypowa data jak na imprezę żeglarską w Europie. Co prawda, druga połowa lutego kojarzy się – nawet we Włoszech – bardziej z Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym, imprezami Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, czy rodzinnym wypoczynkiem na stokach Dolomitów. Niemniej, ambitne cele stawiane przez załogę w nadchodzącym sezonie wymagają coraz lepszych przygotowań i wczesnego rozpoczęcia sezonu, nawet w trudnych warunkach.

Organizator imprezy – Club Nautico Scarlino zapewnia uczestnikom regat bliźniaczeczteroosobowe jachty klasy Bennetau First 7.5 (ze spinakerami). Start w regatach zapowiedziało 10 regatowych teamów z Włoch, Finlandii, Francji, Szwajcarii i Polski.

Szczecinianie startują w następującym składzie:

  1. Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,

  2. Marcin Zubrzycki – bowman,

  3. Krzysztof Żełudziewicz – pitman,

  4. Patryk Zbroja – sternik.

Zapraszamy na profil załogi na Facebooku, na którym na bieżąco od piątku podawane będę aktualne informacje z regat:

https://www.facebook.com/pages/Patryk-Zbroja-Yacht-Racing-Team/152117631464946

  

Sponsorem załogi jest Spółka HORYZONT. Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych (w tym producenta odzieży żeglarskiej SLAM) i polskich producentów, atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). 

Partnerami załogi są:  

– MARINA HOTELE sp. z o.o. – właściel marki MARINA CLUB i MARINA RESTAURANT w Szczecinie 

– polski przedstawiciel włoskiej marki odzieży żeglarskiej SLAM

– Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN

– Polish Match Tour – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany nieprzerwanie od 2007 r. Organizatorem cyklu jest firma MT Partners. Patronem regat jest Ministerstwo Sportu. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie cyklu – www.polishmatch.pl 

Komentarze