Panerai Transat Classique 2015: W cieniu wulkanów

0
644

Do rozpoczęcia Panerai Transat Classique 2015 pozostał jeden dzień i wielu zawodników marzy o tym, aby spowolnić nieubłagany upływ czasu – muszą zdążyć zrobić wszystko, co zaplanowali przed rozpoczęciem wyścigu. Wszyscy mówią: „Jesteśmy prawie gotowi!”

 

Podczas odprawy, dyrektor wyścigu François Séruzier określił jasno, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa załóg i jachtów. Jest rzeczą oczywistą, że każdy kapitan i każdy członek załogi jest odpowiedzialny za swoje własne bezpieczeństwo, jednak organizatorzy przekazują różne narzędzia do dyspozycji. Na przykład, każdy jacht został wyposażony w dwa sygnalizatory: jeden być aktywowany, jeśli jacht będzie w niebezpieczeństwie, w celu powiadomienia służb poszukiwawczo-ratowniczych, tak szybko, jak to możliwe; drugi sygnalizator transmituje pozycję jachtu w odstępach dwugodzinnych, więc jego postęp jest śledzony. Fani wyścigu mogą obserwować jachty po zalogowaniu się na www.paneraitransatclassique.com, mapa zostanie umieszczona w Internecie w dniu 7 stycznia, czyli jutro.

 

 

Również kierownik regat będzie wysyłał do zawodników przydatne informacje, w szczególności prognozy pogody na 3 i 5 dni oraz pozycje wszystkich jachtów wzdłuż trasy. Nawigatorzy w Panerai Transat Classique 2015 będą mogli korzystać oprogramowania Adrena, uznawanego za wiodące narzędzie w swojej kategorii, w celu oceny możliwości i tym samym dokonywania świadomych wyborów podczas wyścigu. Co do wykresów, organizatorzy zwerbowali firmę Jeppesen, która to specjalizuje się w dostarczaniu map elektronicznych dla statków i samolotów.

 

 

Do tej pory zawodnicy mogli skorzystać z czasu wolnego i pozwiedzać Lanzarote, w szczególności wulkaniczne równiny, które tak ochoczo przedstawiał lokalny artysta, César Manrique. Odkrywali wspaniale skaliste krajobrazy Parku Narodowego Timanfaya, powstałe z zastygłej lawy z wciąż ziejących kraterów wulkanów.

W dniu 1 września 1730 roku ziemie Timanfaya zostały skąpane w potoku lawy, która płynęła przez sześć długich lat, całkowicie przekształcając południowy kraniec wyspy Lanzarote.

 

 

Zdjęcia: James Mitchell

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: informacja prasowa z www.paneraitransatclassique.com  

Komentarze