Panerai Transat Classique 2015: Siedem jachtów już na mecie

0
617

To była długa noc  dla załogi Amazon, bo kiedy w końcu jacht przekroczył linię mety  Panerai Transat Classique 2015, była godzina 05:45:56 czasu lokalnego (na Martynice). Amazon zajął drugie miejsce, pokonując trasę wyścigu w 14 dni, 19 godzin, 34 minuty i 56 sekund. Olivier Pecoux powiedział:

„Nasza załoga była genialna, a atmosfera doskonała. Nigdy nikt nie mówił podniesionym głosem. Nie mieliśmy żadnych znaczących awarii, a kiedy coś nam się przydarzyło, bardziej uzdolnieniu członkowie załogi wykonywali kawał dobrej roboty. Podzieliliśmy się na trzy wachty po dwie osoby, a ja nie trzymałem wachty. Te regaty Transat Classique minęły bardzo szybko, bywało niebezpiecznie.”

 

 

Kolejnym jachtem na mecie był Argyll. Kiedy Emmanuel Fontaine i jego załoga minęła linię mety w Fort-de-France na jednym halsie (w przeciwieństwie do poprzedników), świeciło piękne słońce i utrzymywał się całkiem dobry wiatr. Wspaniały finisz pozwolił jachtowi zdobyć kilka minut do punktacji po skorygowaniu czasu. Całkowity czas pokonania trasy wyścigu to 15 dni, 6 godzin, 35 minut i 44 sekundy.

Emmanuel Fontaine, kapitan Argyll, powiedział: „Ta edycja Panerai Transat Classique była naprawdę ciekawa. Byliśmy stale blisko jeden obok drugiego, zatem po skorygowaniu czasu różnica będzie niewielka. Gweneven jest dla nas zagrożeniem, podobnie jak Vagabundo II. (…)Lekka bryza i fantastyczna pogoda w ciągu ostatnich trzech lub czterech dni sprawiła, że trzeba było wcielić w życie sporo taktycznych zagrywek.”

 

Po Argyll na mecie pojawił się Faiaoahé, który przekroczył linię mety  o 03:21 czasu lokalnego. Jacht ukończył wyścig po 15 dniach, 17 godzinach i 10 minutach w czasie rzeczywistym, po skorygowaniu czasu jego wynik to 17 dni, 15 godzin, 58 minut i 22 sekundy.

 

Z kolei piątym jachtem na linii mety był Corto, który zjawił się w Fotr-de-France o godz. 05:57 czasu lokalnego. Rzeczywisty czas, w którym jacht dotarł na metę wynosi 15 dni, 19 godzin,  46 minut i  20 sekund, natomiast po skorygowaniu to 17 dni, 54 godziny,  40 minut i 8 sekund.

 

 

Adventuress przekroczył linię mety tegorocznej edycji Panerai Transat Classique na Martinice o 05:57 lokalnego czasu, po 15 dniach, 21 godzinach, 18 minutach i 35 sekundach. Po skorygowaniu czasu wynik jachtu to 16 dni, 7 godzin, 4 minuty i 16 sekund.

 

The Blue Peter do mety dotarł o godzinie 10:07 czasu lokalnego. Rzeczywisty czas, w którym jacht pokonał trasę wyścigu to 15 dni, 23 godziny, 56 minut i  33 sekundy, a po skorygowaniu czasu to 16 dni, 10 godzin, 23 minuty i 8 sekund.

 

Czekamy na pozostałych!

 

 

Tłum. i oprac. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.paneraitransatclassique.com 

 

 

Komentarze