Panerai Transat Classique 2015: Ostra walka

0
524

Z pewnością Panerai Transat Classique 2015 nie jest zwykłym wyścigiem. Po 6 intensywnych dniach na morzu, spędzonych w wymagających warunkach pogodowych, wszyscy zawodnicy pozostali skoncentrowani i zmotywowani, aby płynąć bezbłędnie, jednak nie przekraczając granic wytrzymałości.

 

Altair nadal robi ponad 250 mil na dobę. Nawet objął prowadzenie przed Adventuress po skorygowaniu czasu pomimo tego, że najstarszy jacht we flocie płynął ze średnią prędkością 10 węzłów przez ostatnie 24 godziny.

 

 

Amazon znajduje się w opozycji, na trasie północnej, za nim Faïaoahé ścigany przez Argyll i The Blue Peter. Walka między tymi dwoma toczy się od początku: Stephens kontra Mylne. A Atlantyk to ring. Co za walka!

 

Intensywna bitwa toczy się także między Corto i Gweneven: na początku wybrali oddzielne trasy, jeden poszedł na północ od wyspy Fuerteventura, drugi na południe. Jednak od jakiegoś  czasu jachty są nierozłączne.

W ciągu ostatnich godzin wydawało się, że Corto pracował dwa razy ciężej i wróci w tabeli w szeregi liderów po skorygowaniu czasu, osiągając 5-tą pozycję, tuż za … Gweneven.

 

Vagabundo II i Desiderata, dzieli je mniej niż 5 mil, również nie odpuszczają. Możemy sobie wyobrazić, że są tak mocno zajęci trymowaniem, że zapomnieli o komunikowaniu się z lądem…

 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

 

Źródło: www.paneraitrasatclassique.com 

Komentarze