Otwarcie sezonu PPJK 2011

0
392

Puchar Zalewu Kornowskiego debiutował w cyklu PPJK w sezonie2010. Już pierwsza odsłona tych regat spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem przez zawodników. Polski Związek Żeglarski nominował regaty do nagrody „Śródlądowe regaty roku” a Kujawsko-Pomorski Związek Żeglarski odznaczył tą imprezę tytułem „Żeglarskie regaty roku”.  W tym sezonie regaty otworzą cykl eliminacyjny PPJK.  Istotną korzystną zmianą w stosunku do zeszłego roku jest zwiększenie przelicznika punktowego tych regat dla zawodników. Grade został podniesiony do maksymalnej wartości występującej w cyklu PPJK.

Organizatorzy regat, Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” oraz Przystań Żeglarska „Tazbirowo” potwierdzają, że tegoroczna impreza będzie kontynuacją tego, co zaoferowali w sezonie 2010. Dla przypomnienia Puchar Zalewu Koronowskiego obdarował zwycięzców regat nagrodami pieniężnymi w wysokości 1000 zł za I miejsce, 500 zł za II miejsce, 250 zł za III miejsce. W ramach wpisowego w wysokości 60 zł od jachtu, do regat zawodnicy otrzymają wyżywienie oraz możliwość korzystania z infrastruktury w Porcie regat. Sobotni wieczór umilać będą dwa zespoły muzyczne, a na zakończenie regat wśród wszystkich startujących zostaną rozlosowane cenne nagrody rzeczowe. Regaty odbędą się w klasach T1,T2,T3,Żagle 500 oraz Omega Klasyczna, w której ponownie odbędą się Mistrzostwa Polski.  Omega Klasyczna to również zeszłoroczny debiut. Klasa została stworzona przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Sportu” i określa tradycyjnie wykonane łodzie klasy Omega. Na pierwszą imprezę przyjechało aż 13 jachtów z różnych stron Polski. Zaciętą walkę o tytuł Mistrza Polski wygrał Grzegorz Bitner z Nowej Soli. Zapowiada się emocjonująca rywalizacja o ten tytuł w tym roku.

W imieniu organizatorów zapraszam wszystkich na regaty Puchar Zalewu Koronowskiego II Mistrzostwa Polski Omeg Klasycznych, w terminie 21-22 maja do miejscowości Romanowo. Więcej na temat regat już wkrótce znajdziecie na stronie internetowej www.ppjk.pl , www.przyjaciele-sportu.pl oraz na Facebook/przyjaciele-sportu.

 

Komentarze