Oświadczenie Armatora w sprawie zmiany portu macierzystego

0
461

1. Miasto Szczecin w osobie Pana Prezydenta Piotra Krzystka samo zwróciło się do nas z ofertą współpracy i pomocy po wypadku. Na oficjalnych spotkaniach, konferencjach prasowych, w wywiadach i przed kamerami Pan Prezydent wielokrotnie deklarował pomoc. Mamy świadomość, że odbywało się to w trakcie kampanii wyborczej.

2. Ostatecznie okazało się, że pomoc miałaby polegać na wyczarterowaniu jednostki na kolejne trzy wakacyjne sezony dla celów reprezentacji Szczecina na regatach TSR. Ustaliliśmy cenę czarteru na kwotę 10000,00 zł za dobę. To właściwie nie szczególna forma pomocy a obopólnie korzystny kontrakt, byliśmy nim zainteresowani. Zarezerwowaliśmy żaglowiec dla Szczecina w ustalonym terminie.

3. Po kilku tygodniach zostaliśmy poinformowani, że miasto rezygnuje z planowanego 3 letniego kontraktu i zamierza wyczarterować jednostkę tylko na ten sezon. Potem okazało się, że to nie sezon a 40 dni i że zostanie przeprowadzony przetarg nieograniczony na udział reprezentacji Szczecina w regatach TSR. Podeszliśmy do tego ze zrozumieniem i wystartowaliśmy w przetargu.

4. W pierwszym przetargu złożyliśmy jedyną ofertę. Miasto przetargu nie rozstrzygnęło i ogłosiło go ponownie. W trakcie przetargu termin składania ofert i rozstrzygnięcia postępowania był wielokrotnie zmieniany. Zmieniane były też dokumenty przetargowe zamieszczane na stronie internetowej. Dotyczy to w szczególności Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia oraz umowy na „Organizację rejsów edukacyjnych dla żeglarskiej reprezentacji Szczecina”. Ostatecznie złożyliśmy ofertę 1 kwietnia na podstawie wówczas obowiązujących warunków zamówienia. Po tym terminie zmieniono po raz kolejny termin rozstrzygnięcia przetargu a co najważniejsze w radykalny sposób zmieniono warunki zamówienia. Przetarg rozstrzygnięto 8 kwietnia a informację o zmianie warunków otrzymaliśmy 7 kwietnia wieczorem. Zostaliśmy pozbawieni możliwości wycofania bądź zmiany oferty. Twierdzenie, że w przetargu wzięło udział dwóch oferentów i złożyli oferty na 420000 i 120000 zł na podstawie tej samej specyfikacji zamówienia jest nieprawdziwe i jest manipulacją.

5. W związku z powyższym, postanowiliśmy zmienić port macierzysty na bardziej przyjazny.

Źródło: fryderykchopin.pl

Komentarze