Open Spring Cup 2011. Pic Pol wygrywa kolejne regaty!

0
420

W miniony weekend na jeziorze Brodno Wielkie odbyła się kolejna edycja Match Racingowego Pucharu Kaszub zaliczanego do Pucharu Świata ISAF. Po raz kolejny najlepszą załogą okazał się żeński team Pic Pol w składzie: Antonia Żółtowska- trymer żagli przednich, Anna Trąbała- pitman, Monika Kordek – trymer grota, Katarzyna Pic- sternik.

Tym razem żeńska kadra Polski była nie do pokonania. Na każdym meczu widać było efekty ciężkich treningów w Złotej Górze i coraz lepszą znajomość akwenu.

W finale rywalem Pic Pol była załoga PG Racing ze sternikiem Tymonem Sadowski, która musiała uznać wyższość lepiej żeglujących dziewczyn. Wynik 2:0 mówi sam za siebie ale warto dodać, ze był to naprawdę emocjonujący finał i PG Racing walczył do ostatnich metrów trasy. 

W mały finale walkę o 3 miejsce stoczyły załogi Sławomira Plichty i Tomasza Wyrąbkiewicza. W tej walce lepszą załoga okazała się załoga Tomasza Wyrąbkiewicza z Gdyni i młody sternik z Kartuz, który po pierwszym dniu zajmował drugie miejsce musiał przyjąć swoją meczową lekcję. Był to bardzo ciekawy pojedynek, którego rozstrzygniecie przyniósł dopiero ostatni kurs na metę. Wyrąbkiewicz vs Plichta 2:1.

Dzięki sprzyjającej pogodzie i dobrej organizacji udało się rozegrać także pojedynki o miejsca 5-7. W tej grupie po pierwszym dniu były trzy remisy więc atmosfera przed startem była pozytywnie napięta. Z tej batalii najlepiej wyszyła druga załoga PG Racign ze sternikiem Filipem Pietrzakiem. Szczegóły tych pojedynków znajdziecie na naszej stronie www.openyachting.pl oraz na facebooku, gdzie była prowadzona relacja na żywo.

Oficjalne wyniki Open Spring Cup 2011:
1. Pic Pol
2. PG Racing Tymon Sadowski
3. Tomek Wyrąbkiewicz
4. Sławek Plichta
5. PG Racing Filip Pietrzak
6. Łukasz Zakrzewski
7. Żurek Racing

Kolejne regaty organizowane przez Open Yachting na Zoteh Górze już za dwa tygodnie.

15 Czerwca rusza cykl regat Polish Open Pro Am Match Racing Tour 2011 zaliczanych do żeglarskiego Pucharu Świata ISAF.

Serdecznie zapraszamy do oglądania zmagań na bezpośrednio w marinie na Złotej Górze lub online na naszej stronie.

Za Open Yachting
Norbert Rymuszka

Komentarze