OKRĄGŁY FLEXIRUB WYGRYWA PIERWSZY ETAP

0
592

 

David Beaudart zwycięzcą pierwszego etapu Mini Transat w kategorii Proto na trasie Douarnenez – Lanzarote. Pierwsze cztery jachty już na mecie.

Skiper „okrągłego” Mini 865, Flexirub dopłynął do mety już dziś rano, 26 września, o godzinie 1034. (Czas trasy – 6 dni, 19 godzin, 4 min 46 sekund.) Ten etap rozegrał po mistrzowsku – na prowadzenie wyszedł na początku, 21 września, i nikt nie był w stanie mu zagrozić. Do mety dopłynął z przewagą 9 godzin nad następnym w kolejności Axelem Trehin (716, Aleph Racing). Z kolei różnica pomiędzy Trehinem a trzecim na podium Fredericem Denisem (800, Nautipark) wynosiła zaledwie SIEDEM MINUT.

 

 

Ten jacht zadziwia mnie każdego dnia bardziej, konstrukcja jest naprawdę udana” – mówił zwycięzca na mecie. „Jest wymagająca, to prawda, ale jednocześnie daje dużo przyjemności z żeglowania. Na morzu były warunki 30-40 węzłów wiatru, nie było innej opcji – uda się albo się zepsuje. Nie żałuję tych weekendów i nocy spędzonych na przygotowaniach” – dodawał.

O godzinie 2100 na wodzie pozostawało jeszcze 18 jachtów kategorii Proto i 43 jachty seryjne, z których pierwsze spodziewane są na mecie jutro rano.

Radek Kowalczyk żegluje na 15 pozycji, do mety dziś wieczorem miał jeszcze 184 mile. Najprawdopodobniej do portu Arrecife na Lanzarote dopłynie jutro wieczorem.

 

Milka Jung

Za zgodą: http://milkajung.com 

Komentarze