Odszedł Kazimierz Normant

0
415
Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Kazimierza Normanta, byłego komandora i najbardziej zasłużonego członka AKM Gdańsk.

Kazimierz Normant urodził się w 1942 roku, był absolwentem PG, z wykształcenia architektem, wykładał prawo budowlane na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej, konsultant projektów, główny architekt województwa pomorskiego, w latach 1988-91 brał czynny udział w pracach Sejmowej Komisji Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa. Od 2002 zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Regionalnego Pomorskiego UW w Gdańsku

1963-68 – kierownik przystani żeglugowej w Pleniewie (Akademicki Klub Morski w Gdańsku), 1968-72 – kierownik Działu Inwestycji Sportowych i Turystycznych Urzędu Miejskiego w Gdańsku, w latach 1972-84 – zasłużony komandor AKM Gdańsk; członek kadry narodowej w klasie „Latający Holender”. 

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi oraz laureat Nagrody Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa I stopnia.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się w Oliwie, sobota 22 listopada o godz. 12.00. Nabożeństwo w kaplicy cmentarza o godz. 11.30. Pomyślnych wiatrów na wiecznej wachcie.

Przesyłamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim.

 

Komentarze