Odliczanie do Rolex Swan Cup Caribbean 2015

0
609

Właściciele Swanów z całego świata byli zajęci planowaniem zimowych urlopów – druga edycja Rolex Swan Cup Caribbean w Virgin Gorda to impreza, której nie można przegapić.

Wydarzenie, które z powodzeniem zadebiutowało w 2013 r., odbywa się między 3-7 marca. Organizatorami są ClubSwan, Rolex i Yacht Club Costa Smeralda – trzy filary świata żeglarskiego. Niedawno obchodzili 30-lecie swojej współpracy (od 1984 r.) podczas Rolex Swan Cup, który odbył się w Porto Cervo (Sardynia).

Pierwsza edycja imprezy przyciągnęła 25 Swanów, reprezentujących 10 krajów. Oczekuje się, że na tegorocznej liście wpisów znajdą się: Marco Rodolfi i jego Swan 80 Berenice Bis (ITA), Don Macpherson i Swan 90 Freya (USA), Wendy Schmidt i Swan 80 Selene (USA) oraz Devin McGranahan ze Swanem 56 King Daddy (USA).

 

Leonardo Ferragao, przewodniczący Nautor Swan, uważa imprezę Rolex Swan Cup Caribbean za jedną z kluczowych regat w kalendarzu ClubSwan: 

„(…) W posiadaniu Swana chodzi o przyjemność żeglowania na jachtach, które są symbolem doskonałości, tradycji i innowacji. Rolex Swan Cup Caribbean daje właścicielom szansę konkurowania w miłej atmosferze, jak również zwiedzania Karaibów ze wspaniałej bezy Yacht Club Costa Smeralda, oraz rozkoszowania się ciepłem i gościnnością, z których Rolex, YCCS i ClubSwan są znani.”

 

Riccardo Bonadeo, komandor YCCS, czuł niezmienną radość widząc blisko 100 Swanów współzawodniczących w Porto Cervo, ale sezon na śródziemnomorskim się zakończył. W związku z tym kolejna niezapomniana impreza szykuje się w Virgin Gorda: 

„Inauguracyjna edycja Rolex Swan Cup Caribbean okazała się wielkim sukcesem i nie moglibyśmy prosić o więcej. Podobnie jak w Porto Cervo, to regaty prawdziwych dżentelmenów (…). Czekamy na to, aby powitać w naszym karaibskim klubie wiele znajomych twarzy, ale też całkiem nowych.”

 

Faktycznie, istnieje wiele podobieństw miedzy Porto Cervo i Virgin Gorda, w tym zachwycający krajobraz, górzysty teren, chronione przystanie, krystalicznie czysta woda i piaszczyste plaże. 

Rolex Swan Cup Caribbean rozpocznie się we wtorek, 2 marca, od rejestracji i kontroli uczestników. Następnie 3 marca rozpoczną się regaty, które potrwają do soboty, 7 marca. Na koniec każdego dnia wyścigowego właściciele, załogi, rodziny i przyjaciele będą mogli korzystać z gościnności ClubSwana, Yacht Club Costa Smeralda i Rolexa – po dniu spędzonym na wodzie będzie co opowiadać podczas przyjęć.

W sobotę odbędzie się rozdanie nagród, podczas którego zegarek Rolexa otrzyma zwycięski Swan z każdej klasy, trofea otrzymają ci, którzy zajęli 1, 2 i 3 miejsce w poszczególnej klasie, a puchar Rolex Swan Cup Caribean trafi do ogólnego zwycięscy. 

Więcej informacji na Rolex Swan Cup Caribbean na: www.yccs.com  i www.nautorswan.com/en/club-swan/racing 

 

 

Tłum. Izabela Kaleta

Źródło: http://www.nautorswan.com 

Komentarze