Od Wisły do Wisły – przewodnik dla wodniaków

0
868

W dniu 3 lutego 2015 r. w Elbląskim ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prezentująca działania dwóch Lokalnych Grup Działania – z Elbląga i Lubawy. Efekt działania blisko 60 osób to:

  • film,
  • przewodnik w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej
  • aplikacja mobilna
  • strategia działania podmiotów tworzących wspólny tzw. klaster

Wszystkie działania wzajemnie się uzupełniają tworząc spójny i przystępny produkt. Czas zapoznać się z nim.

Film zachęca do podróży. Łatwa, może trochę naiwna fabuła miło uzupełnia przekaz merytoryczny dając przedsmak przygody a nagłe „teleportowania” w przestrzeni dodają nieco swobody. Jeśli nie byliście tu jeszcze warto zobaczyć ten film przed podróżą.

obraz nr 1

Przewodnik to 200 stron informacji, przydatnych dla każdego wodniaka. Strony spięte spiralą pozwalają na dowolny ich obrót a praktyczny układ ułatwia korzystanie. Po lewej stronie znajdziemy mapę zorientowaną zgodnie z kierunkiem podróży (nie N-S) a po prawej opis obiektów znajdujących się na mapie. Na odrębnych stronach opis atrakcji turystycznych i dane teleadresowe. Do pełni szczęścia brakuje tylko wodoodpornego materiału ale ile by to kosztowało. Ten przewodnik został wydany ze środków publicznych i będzie dystrybuowany nieodpłatnie. Już dziś możecie się zapoznać z wersją elektroniczną a po papierową zgłosić się do elbląskiej lub lubawskiej LGD.

obraz nr 2

 Aplikacja mobilna do pobrania bezpłatnie ze strony LGD lub z Apple Store. To bardzo ciekawe uzupełnienie. Aplikacja ma pewną przewagę nad przewodnikiem. „Na starcie” została załadowana danymi z przewodnika ale każdy (po zalogowaniu) może ją uzupełniać, oceniać. Kiedy przewodnik będzie się zbliżał do wydania drugiego aplikacja wciąż pozostanie aktualna.

obraz nr 3

Strategia  to jedyny element, który nie został ukończony ale zapowiada się okazale. Liczy już ponad 100 stron i jest w niej na prawdę wszystko co być powinno. Ostatnie muśnięcia i czas szukać podmiotów do realizacji zawartych w niej przedsięwzięć a tych nie powinno zabraknąć.

Dla wszystkich ciekawych reakcji mediów i bezpośrednich odbiorców konferencji kilka linków do poczytania , posłuchania i oglądania.

 

 http://navicula.org.pl 

Komentarze