Nowe wodowania i zamówienia w stoczni Sunreef Yachts

0
626

Zamówiona w styczniu br., czwarta jednostka jachtu Sunreef 58 zostanie uroczyście ochrzczona 31 października na nabrzeżu Hotelu Hilton w Gdańsku.

CARPE DIEM jest prywatnym jachtem, którego nazwa odzwierciedla motto życiowe właścicieli pragnących cieszyć się każdym momentem ich długo wyczekiwanych wojaży. Jak w przypadku wszystkich katamaranów Sunreef, zasięg jachtu pozwoli mu na dalekie wyprawy bez potrzeby częstego zawijania do portu, a zastosowanie nowych, „zielonych” energii, opracowanych przez biuro inżynierskie Sunreef, pozwoli ograniczyć zużycie generatora.

Właściciele jachtu przygotowują się do podróży dookoła świata, a zatem wykończony na miarę CARPE DIEM będzie dla nich drugim domem przez najbliższych kilka lat. Prawy kadłub mieści jedną, przestrzenną kabinę armatorską z wszelkimi udogodnieniami na poziomie najbardziej ekskluzywnych rezydencji, jak na przykład prywatna sauna parowa. Lewy kadłub zawiera dwie podwójne kabiny dla gości oraz kabinę dla załogi z niezależnym wejściem od strony kokpitu.

Prace konstrukcyjne nabierają coraz większego tempa. Stocznia uzyskała niedawno nowe zamówienie na kolejną jednostkę popularnego modelu 70 Sunreef Power. Wprowadzony na rynek w 2008 roku, 70 Sunreef Power jest pierwszym modelem z gamy jachtów motorowych, który zyskał sobie ogromną popularność wśród klientów dzięki jego eleganckiej sylwetce, niskiemu zużyciu paliwa, dalekomorskiemu zasięgowi i imponującej przestrzeni życiowej, a to wszystko przy luksusowym wykończeniu na miarę o najwyższej jakości. Wodowanie tego jachtu przewidziane jest na lipiec 2013, po czym jednostka odpłynie na południe Turcji.

Obecnie w stoczni budowanych jest aż siedem luksusowych katamaranów, w tym nowy model super jachtu żaglowego, Sunreef 80, którego wodowanie nastąpi w marcu 2013 r.

Komentarze