Nowa impreza na żeglarskiej mapie Trójmiasta – Zaruski Cup 2013

0
410

W nadchodzącym sezonie żeglarskim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku proponuje wszystkim żeglarzom nową, cykliczną imprezę – Regaty o Puchar STS Generał Zaruski –  Zaruski Cup. Odbędzie się ona w dniach 13-14 lipca 2013 roku na akwenie Zatoki Gdańskiej a portem goszczącym flotę jachtów będzie Marina Gdańsk.

Zostaną one rozegrane w klasach KWR, ORC oraz OPEN – jachtów turystycznych.

Celem tej imprezy jest przede wszystkim promocja samego żaglowca i projektu jego odbudowy oraz jego misji i ideologii za nim podążającej. Dodatkowo istotnym elementem jest promocja Miasta Gdańska jako miasta przyjaznego żeglarzom oraz promocja i ugruntowanie pozycji MOSiR Gdańsk jako silnego i solidnego partnera środowiska żeglarskiego i dobrego organizatora  imprez żeglarskich.

Od strony organizacyjnej wydarzenie nawiązywać będzie do najlepszej imprezy 5-lecia Pucharu Zatoki Gdańskiej czyli Regat o Puchar Mariny Gdańsk również organizowanych przez MOSiR Gdańsk. O profesjonalizm regat zadba zespół sędziowski pod wodzą p. Barbary Grabarz. Trasa zostanie ustawiona w najbliższej odległości od Mola Gdańsk tak by wszyscy zebrani na nim oraz pobliskich kąpieliskach mieli możliwość przyjrzenia się zawodom. Niezwykle istotnym elementem będzie również obecność samego żaglowca STS Generał Zaruski, na którym zlokalizowana będzie komisja sędziowska i który będzie również wyznaczał linię startu i mety poszczególnych wyścigów.

 

Dla wszystkich uczestników przygotowane zostały specjalne atrakcje:

1.       Po zmaganiach w sobotę 13 lipca 2013 o godzinie 18.00 rozpocznie się koncert szantowy przy burcie STS Generał Zaruski zacumowanego przy nabrzeżu Centralnego Muzeum Morskiego na Ołowiance. Organizatorzy przewidzieli również smaczny poczęstunek dla wszystkich załóg. Od godziny 22.00 swoje progi otwiera dla żeglarzy Klub Morza Zejman, gdzie Żeglarskie After Party, przy dźwiękach muzyki i smacznym jedzeniu, trwać będzie do późnej nocy.

2.       Dla zwycięzców w poszczególnych klasach przygotowane są już unikatowe puchary z wizerunkiem STS Generał Zaruski. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w niedzielę 14 lipca o godzinie 18.00 również na burcie żaglowca.

3.       Dla trzech najlepszych jachtów biorących udział w imprezie specjalne okolicznościowe puchary zostaną ufundowane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, będącego jednocześnie patronem żaglowca STS Generał Zaruski. Wyłonione zostaną one w osobnej, specjalnej klasyfikacji.

4.       Każdy uczestnik dostanie również okolicznościową koszulkę z logiem imprezy.

5.       Wśród wszystkich uczestników zostaną również rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Uwaga! Organizatorzy przewidzieli specjalne upusty dla załóg przy wcześniejszych zapisach. Szczegóły w Zawiadomieniu o Regatach

DALSZE SZCZEGÓŁY JUŻ WKRÓTCE!!!

Zapraszamy również na stronę: marinagdansk.pl/zaruskicup2013 gdzie dostępne już są dokumenty niezbędne do zgłoszenia się do tych regat.

Komentarze