Niemcy wspierają Generała Zaruskiego

0
369

Nasi przyjaciele z Rostocku po raz kolejny dali dowód wielkiego serca i troski o losy Zaruskiego. Na sierpniowym zlocie „Hanse Sail” Dyrektor MOSiR, Leszek Paszkowski otrzymał czek z kwotą 1000 euro na odbudowę naszego Żaglowca. Przypomnijmy, że rok temu 2012 euro przekazała organizacja „Baltic Sail”. Potem była kolejna wpłata w wysokości 1300 euro. Nasi niemieccy przyjaciele nie każą się długo zachęcać do takich gestów i przyznać trzeba, że skutecznie zabiega o nie szef Hanse Sail, Holger Bellgardt. To niezwykłej charyzmy i ofiarności działacz i żeglarz, który namawia kogo tylko może do wsparcia dzieła odbudowy Zaruskiego. Tym razem udało mu się zachęcić firmę „Kuhnle Tours”.

Jest nam niezwykle miło, a takie gesty utwierdzają nas w przekonaniu, że przywrócenie Zaruskiemu dawnej kondycji i umożliwienie mu powrotu na morze, to naprawdę ważna i, jak widać, międzynarodowa kwestia.

Naszym niemieckim przyjaciołom z całego serca dziękujemy i wierzymy, że również dzięki ich zaangażowaniu spotkamy się wkrótce pod pełnymi żaglami.

Krzysztof Dębski
Koordynator Projektu „Gdańsk ratuje Żaglowiec”
Źródło: zaruski.pl

Komentarze