Nie tylko praca

0
496

Sprzedaż samochodów to nasze hobby, ale naszą pasją jest żeglarstwo. Team żeglarski POL 290 Nissan Auto  Łódź, rozpoczął swoje zmagania sportowe bardzo późno w tym roku – od uczestnictwa w Mistrzostwach Świata klasy Micro, które odbyły się w Austrii na jeziorze Traunsee. W regatach tych uczestniczyło 47 załóg, z 10 krajów. Nasza załoga uplasowała się na 10 miejscu. Biorąc pod uwagę, że to pierwsze regaty na zupełnie nowym i nieopływanych jachcie i że pech dopadł naszą ekipę na samym początku zawodów (nocna burza poważnie uszkodziła łódkę) – wynik okazał się całkiem satysfakcjonujący. Kolejne regaty, w których wystartowała załoga POL 290, były ostatnie regaty Grand Prix Polski w klasie Micro – Petrochemia Cup w Płocku, w których nasza załoga zajęła drugie miejsce – przegrywając jednym punktem z jachtem który wygrał w tym roku Mistrzostwa Świata w Austrii!

Do końca startów w tym roku pozostały jeszcze dwie imprezy, w których NISSAN AUTO ŁÓDŹ planuje uczestniczyć: Błękitna Wstęga Zalewu Włocławskiego oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Belgii w klasie Micro.

Jacht klasy Micro to trzyosobowy jacht kabinowy stworzony do żeglugi przybrzeżnej i śródlądowej. Dzięki niewielkim gabarytom, (zgodnie z założeniami założycieli klasy Micro) są to konstrukcje stosunkowo tanie i niekłopotliwe w transporcie, przy czym niezwykle dzielne w żegludze. Długość całkowita: 5,5 m, powierzchnia żagli: 18,5 m2 + 19,6 m2 spinaker, waga 450-560 kg. Międzynarodowa klasa Micro należy do federacji ISAF – oficjalnie uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, odpowiedzialnej za zarządzanie (wydawanie przepisów, organizacja mistrzostw świata itp. imprez) sportem żeglarskim na całym świecie. Obecnie do ISAF należy 114 narodowych związków żeglarskich. Członkowie teamu to wielokrotni medaliści regat krajowych oraz międzynarodowych.

Komentarze