Największy super jacht marki Sunreef zwodowany i dostępny na czarter

0
365

Sunreef 114 jest największym na świecie katamaranem o ożaglowaniu typu slup i drugim pod względem długości największym katamaranem na świecie.

Ten luksusowy super jacht może ugościć na pokładzie 7 gości w przestrzennych i jasnych kabinach oraz 4-5 członków załogi w specjalnie dla nich zaprojektowanej przedniej części prawego pływaka. Przeznaczeniem CHE jest podróż dookoła świata z dłuższym postojem na Polinezji Francuskiej. Zanim to nastąpi, jacht jest dostępny na czartery na Karaibach do końca kwietnia 2011,  a latem na morzu Śródziemnym. Jacht zostanie również wystawiony na pokazie premierowym podczas tegorocznych targów jachtowych w Cannes – na najbardziej prestiżowym wydarzeniu w dziedzinie jachtingu na świecie.

CHE jest jachtem o wysokiej dzielności morskiej, który bez problemu osiągnie prędkości 20 węzłów i więcej. Dzięki swojej dynamicznej i opływowej sylwetce,  hydrodynamicznych, wąskich kadłubach  i zgrabnej nadbudówce  jacht wykorzystuje optymalnie energię fali i bez problemu chwyta wiatr w potężne żagle uszyte z nowoczesnego materiału D4.  Jacht wyposażony jest w najnowszy system komunikacyjno-nawigacyjny, idealny dla super jachtów: Navnet 3D by Furuno. Aby ułatwić jego dokowanie w marinach stery strumieniowe zostały zainstalowane  na obu kadłubach.

Informacja z ostatniej chwili – Styczeń 2011 – CHE został nominowany jako najlepszy jacht żaglowy roku 2010 w przedziale od 30 do 45 metrów w prestiżowym konkursie SUPERYACHT DESIGN AWARDS organizowanym przez magazyn-instytucję, Boat International. Zwycięskie jachty zostaną nagrodzone podczas uroczystej gali w Londynie, 7 maja 2011.

WNĘTRZA:

Główny pokład:

Największe wrażenie na gościach CHE robi z pewnością jego ogromna przestrzeń życiowa. Wewnątrz nadbudówki jachtu mieści się potężny salon ze stołem dla 8 gości i wygodną kanapą.  Zaraz obok po prawej stronie mieści się wypoczynkowa lounge ze stolikiem koktajlowym, fotelami i biblioteką. Wzdłuż salonu po lewej stronie mieści się imponująca, profesjonalna kuchnia oddzielona szklaną szybą od części salonowej. Goście mogą obserwować szefa kuchni podczas przygotowywania posiłków, lub też spędzić czas w intymnej atmosferze po zaciągnięciu drewnianych żaluzji. Na szklanej ścianie zamontowany został potężny 50-calowy telewizor LED Samsung 1080 Full HD. W przedniej części nadbudówki mieści się nowoczesna sterówka z najnowocześniejszym sprzętem nawigacyjnym i dwoma fotelami kapitańskimi. Szerokie okna panoramiczne pięknie doświetlają wnętrza potęgując jeszcze wrażenie przestrzenności i ogromu.

Powierzchnia nadbudówki wewnątrz: 60m2

Kadłuby

Prawy kadłub:

Część rufowa i śródokręcie
*    Kabina VIP typu twin wyposażona w 32-calowy ekran LED, prywatną łazienkę z prysznicem, pełnowymiarowe szafy. Dyskretne oświetlenie wężami ledowymi oraz bocznymi kinkietami stwarza intymną atmosferę.
*    Dodatkowa kabina dla gości z trzecim łóżkiem Pullman oraz prywatną łazienką.

Część dziobowa – tylko dla załogi
*    Kwatera dla kapitana
*    Dwie podwójne kabiny dla załogi
*    Jadalnia i salon dla załogi z TV, kanapą oraz licznymi schowkami,
*    Łazienka dla załogi z 2 toaletami i osobnym prysznicem,
*    Dodatkowa podwójna kabina dla załogi w forpiku

Z części załogowej jest bezpośredni dostęp do sterówki i kuchni – co stanowi praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Lewy kadłub:

Część rufowa:
*    Kabina dla gości typu twin wyposażona w 32-calowy telewizor LED, prywatną łazienkę z prysznicem oraz pełnowymiarowe szafy,
*    Przestrzenny spichlerz z lodówką na wina o objętości 200 butelek na prywatną kolekcję właściciela,

Część dziobowa i  śródokręcie – Kabina armatorska – prywatne wejście z salonu

Przestrzenna kabina armatorska wyposażona łóżka typu twin, 37-calowy ekran LED, odtwarzacz DVD, dwa stoliki nocne z bocznymi kinkietami. Łóżka podświetlone są wiązkami LEDowymi. Kabina posiada kącik biurowy z biblioteką, garderobę i wielkie lustro. Pięknie wykończona drewnem tikowym łazienka zawiera przestrzenną kabinę prysznicową z funkcją masażu, umywalki dla niej i dla niego, liczne szafki oraz oddzielną toaletę.

Forpik z zewnątrz:
Dodatkowa kabina dla załogi z łazienką

WYSTRÓJ WNĘTRZ

Wystrój wnętrz jest wypadkową owocnej współpracy pomiędzy żoną właściciela, a biurem projektowym Sunreef Yachts.  Właściciele CHE pragnęli uzyskać jacht o nowoczesnym i niespotykanym designie, który byłby swoistą inkarnacją taoistycznej filozofii harmonii i równowagi yin i yang. W rzeczy samej, na pokładzie CHE nie ma zbędnego przepychu, a luksusowe wykończenie wyróżnia się delikatnością i świeżością. Załoga i goście swobodnie poruszają się na pokładzie i harmonijne ze sobą współżyją. Materiałem wykończeniowym jachtu jest lekko karmelowy fornir bambusowy, z którego zbudowane zostały meble na miarę i który pokrywa również podłogę. Uzupełnieniem tego oryginalnego drewna jest szara tapicerka oraz błyszczące turkusowe blaty stołów i dekoracje. Główny pokład to jedna wielka otwarta przestrzeń gdzie futurystyczna kuchnia ze stali nierdzewnej i salon oddzielone są szklaną ścianą, tak aby zachować poczucie jedności i przestrzeni.


POKŁADY NA ZEWNĄTRZ

Kokpit

*    Duży stół obiadowy z kanapą po prawej stronie, na przeciwko mały stolik kawowy z kanapą,
*    Potężne materace słoneczne na każdym pływaku i przy platformie rufowej,
*    Wielki garaż na ponton motorowy i zabawki wodne + sprzęt do nurkowania pod materacami rufowymi,
*    Platforma rufowa do przechowywania głównego pontonu,
*    Łatwy dostęp do wody dzięki dwóm platformom do pływania i wysuwanym drabinkom,
*    Powierzchnia kokpitu: 103m2

Flybridge/pokład słoneczny

*    Główna sterówka z całym sprzętem elektronicznym i kontrolą żagli,
*    Stół obiadowy z kanapą w formie U
*    Materace do opalania
*    Widok panoramiczny 360 stopni
*    Powierzchnia flybridge:

Zabawki wodne i sprzęt rozrywkowy:
Sunreef 114 CHE posiada bogaty sprzęt rozrywkowy i liczne zabawki wodne na czarter: główny Ponton motorowy Zodiac Yachtline Deluxe 530 Yamaha 115A, mniejszy ponton motorowy Zodiac Cadet 310S, narty wodne, sprzęt do nurkowania, zestaw do snorkelingu, seabob, 2 kajaki oraz liczne dmuchane zabawki wodne.  Sprzęt audio-video A-V Lifestyle 48, 3 strefy muzyczne, TV LED 50” w salonie, ekrany LED TV w każdej kabinie, sprzęt grający Bose 3 2 1 oraz Internet WI-FI.

Sunreef 114 Specyfikacja

 

Materiał                                        Struktura z aluminium, węglowy maszt i bom
Długość                                        34 m
Długość na linii wody                   31.74 m
Szerokość                                     12.8 m
Zanurzenie                                    2.5  m
Ciężar                                           115 T
Wysokość masztu                         47  m!
Grot                                              390 m2
Gennaker                                      415.00 m2
Genua                                           210.00 m2
Solent                                           100.00 m2
Sztormiak                                     25.00 m2
Silniki                                           2 x 455 HP Cummins
Zbiorniki paliwa                           2 x 9000 L
Zbiorniki wody pitnej                   2 x 2650 L
Klasyfikacja                                  Bureau Veritas and MCA
Projekt wnętrz                               Cha Cha Verbeeck i Sunreef Yachts
Konstruktor                                   Sunreef Yachts

Kontakt:
Ewa Stachurska
PR Sunreef Yachts
ewa@sunreef-yachts.com
www.sunreef-yachts.com

Komentarze