MŚ JUNIORÓW DN ORAZ ICE-OPTIMIST

0
538

DZIŚ ZAKOŃCZYŁY SIĘ BOJEROWE MISTRZOSTWA ŚWIATA JUNIORÓW. MISTRZOSTWA ZOSTAŁY ROZEGRANE NA ŁOTWIE NA AKWENIE KISEZERS, NIE DALEKO RYGI.

obraz nr 1

We wtorek stawiło się na trening już większość zawodników. Trening nie był udany gdyż wiał bardzo silny wiatr, było pochmurno i siąpił deszcz.

W środę w dniu rozpoczęcia regat deszcz siąpił nadal i do tego wiatr ucichł zupełnie. Po otwarciu mistrzostw zawodnicy udali się do hoteli gdyż sędziowie nie zdecydowali się puścić wyścigi w deszczu.

Pozostałe dwa dni regatowe nadrobiły ilość biegów gdyż wyszło słońce i zaczął wiać dobry wiatr. Po rozegraniu 7-miu wyścigów Mistrzostw Świata rozegrano jeszcze 3 wyścigi zaliczane do Pucharu Europy.

W zawodach udział wzięło 31 zawodników ( w tym 19-tu z Polski) w kategorii juniorów i 47-miu (w tym 18-tu z Polski) w kategorii IceOptimist. Polscy zawodnicy byli najsilniejsi nie tylko liczebnie. Wyniki regat pokazały, że polscy juniorzy należą do najlepszych na świecie. W pierwszej dziesiątce ulokowało się 5-ciu zawodników z Polski. Mistrzostwa świata wygrał Polak, Jacek Stanisławski (LKS Charzykowy). Na „pudle” 3-cie miejsce zajął również Polak, Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki).