Możesz reprezentować Szczecin na TSR 2012!

0
347

Tym razem nabory do szczecińskiej, młodzieżowej reprezentacji naszego miasta na niezwykle atrakcyjnej atlantyckiej trasie międzynarodowych regat The Tall Ships Races’2012 zostały ogłoszone już z końcem grudnia, kilka dni temu; pełne informacje na www.centrumzeglarskie.pl, deklaracje można pobrać na facebook.com/szczecinttsr oraz na stronie www.ttsr.eu.

Łącznie reprezentacja będzie liczyła 108 młodych żeglarzy, w wieku od 16 do 25 lat, w tym 18 na pokładzie „Daru Szczecina” (dwie podmiany, jak corocznie), a ponadto 90 na żaglowcu „Fryderyk Chopin” (trzy podmiany, po 30 osób). Tym razem załogi TTSR wyruszą na cieplejsze wody i będą się ścigać na iście bajkowej trasie: Saint Malo-Lizbona-Kadyks-La Coruna-Dublin, podczas wakacji, w okresie od 2 lipca do 26 sierpnia br. Etapy będą dłuższe, miasto Szczecin pokrywa 50 procent kosztów, uczestnicy będą dopłacać od 1.750 zł do 2.450 zł, zależnie od długości etapu.

Do udziału w reprezentacji może zgłaszać się młodzież, którą łączy z naszym miastem miejsce pracy, nauki lub zamieszkania; od chętnych wymagany będzie udział w szkoleniach, chęci, znajomość języków obcych, umiejętności pracy w grupie, na pokładzie żaglowca lub jachtu. Wakacyjna przygoda na Atlantyku czeka na odważnych.

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Komentarze