Mocno regatowy weekend w Gdyni

0
413

Pierwszy weekend obchodów Święta Morza zakończył się dzisiaj (tj. 23 czerwca) po południu ogłoszeniem wyników regat, które odbywały się na wodach Zatoki Gdańskiej w dniach 22-23 czerwca w ramach Pucharu Bałtyku Południowego.

Podczas IV Regat o Puchar Rektora – Komendanta Akademii Maynarki Wojennej i Puchar Komandora Jacht Klubu Marynarki Wojennej „KOTWICA” rywalizacja odbywała się w klasach Delphia 24 i Skippi 650. Spośród ośmiu rywalizujących Delphi najlepsza okazała się załoga Zbigniewa Kani z klubu Spójnia Warszawa, natomiast po 6 wyścigach w klasie Skippi pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła załoga Michała Bułkina z Klubu Sportowego „ISKRA”.

Dodatko wczoraj (tj. 22 czerca) odbyły się Mistrzostwa Marynarki Wojennej w klasie Delphia 40. Ostatecznie 1 miejsce zajęła – Trzecia Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej, 2 miejsce – Akademia Marynarki Wojennej i 3 miejsce – Oddział Zabezpieczenia Marynarki Wojennej.

Na wodzie trwała też rywalizacja o Puchar Komandora Yacht Klubu Polski Gdynia w klasach ORC i KWR. Trasy obu regat krzyżowały się i na bojach bywało bardzo tłoczno, co stanowiło dodatkową atrakcję dla widzów obserwujących zmagania z brzegu. Po trzech wyścigach (długim, średnim i krótkim), w klasie KWR zwyciężył kpt. Jacek Zieliński na jachcie „Quick Livener” (PKM Gdańsk). W klasie ORC najszybszy okazał się kpt. Krzysztof Paul na jachcie „Duży Ptak” (AKM Gdańsk). Nie zabrakło również gości z Niemiec i Rosji, którzy zapowiedzieli, że w przyszłym roku przybędą ze zdwojoną siłą i w liczniejszym składzie.

Na zakończenie Prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusław Witkowski podziękował organizatorom wszystkich regat będących częścią Święta Morza, którego POZŻ jest współorganizatorem, i zaprosił na kolejne imprezy, m. in. na paradę morską i lotniczą Marynarki Wojennej oraz paradę żaglowców i jachtów, która odbędzie się na wodach Zatoki Gdańskiej już w najbliższą niedzielę 30 czerwca.

Więcej na stronie: www.swietomorza.eu.

Fot. Natalia Szymczyk  

Komentarze