Młode talenty żeglarskie w Sopocie

0
429

Już 23 sierpnia w Sopocie rozpocznie się Wielki Finał Energa Sailing Cup.  40 młodych żeglarzy stanie do walki o stypendium, powołanego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, programu edukacji żeglarskiej. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

Energa Sailing Cup to cykl najważniejszych regat dla dzieci klasy Optimist grupy „A”, które odbywają się w całej Polsce. W pierwszej edycji regaty zostały przeprowadzone w sześciu miastach: Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie, Gdyni, Warszawie oraz Poznaniu. Na podstawie punktów gromadzonych podczas cyklu wyłoniono 40 zawodników, którzy zostali zakwalifikowani do Wielkiego Finału programu w Sopocie.

Między 23 a 25 sierpnia na sopockim molo będzie można obserwować zmagania przyszłych gwiazd sportów wodnych a także spotkać czołowych polskich żeglarzy Przemysława Miarczyńskiego- brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Piotra Myszkę wielokrotnego medalistę Mistrzostw Świata i Europy w windsurfingu, Annę Weinzieher- olimpijkę z Londynu w klasie Laser Radial oraz Łukasza Przybytka i Pawła Kołodzińskiego – olimpijczyków z Londynu w klasie 49er.

Zbigniew „Gutek” Gutkowski – Ambasador projektu Energa Sailing będzie ścigał się wraz z patronami na łódkach Opti Energa. Nie lada gratką dla wszystkich miłośników żeglarstwa będzie parada wokół mola wszystkich jednostek uczestniczących w imprezie m.in. 70 Opti+, RS:X. Do sopockiej mariny zawita także jacht Energa, na którym Zbigniew Gutkowski startował w Vendée Globe – największych i najtrudniejszych regatach samotniczych dookoła świata.

Gwiazdą imprezy będzie Dawid Podsiadło – zwycięzca X Faktor, na którego koncercie bawić się będą wszyscy uczestnicy finału Energa Sailing Cup. Wstęp wolny.

Komentarze