Mistrzostwo Świata wraz z pucharem i złotymi medalami w klasie MICRO na rok 2014 jedzie do Krakowa

0
718

Wyśmienita forma i dyspozycja załogi KŻ Horn Kraków

 

PIOTR OGRODNIK – na podium w środku

PIOTR PETRYLA – z lewej

GRZEGORZ BANASZCZYK – z prawej

podczas mistrzostw sprawiła, że odnieśli zwycięstwo wygrywając sześć wyścigów i w jednym zajęli 3 miejsce. Łącznie rozegrano 7 wyścigów z 10 zaplanowanych.

Na podium na 3 pozycji open stanęła załoga Piotra Tarnackiego. Drugie miejsce zajęli Rosjanie na czele z Gennadiyem Svistunovem. Blisko medalu na 4 miejscu zakończył regaty Marcin Celmerowski.

Niestety nie udało się zająć miejsc medalowych Polakom w kategoriach Racer i Cruiser.

W tym roku wielokrotnie na podium stawali Rosjanie w każdej kategorii. Była także załoga Serbska i Francuska.

W dniu dzisiejszym nie rozegrano żadnego wyścigu z powodu braku wiatru i ogodzinie 13 00 Komista Sędziowska wywiesiła flagi „AP” nad „A”, co oznacza koniec regat.

Organizatorzy przygotowali się do regat wyśmienicie i pokazali niemiecki porządek w każdym fragmencie regat łącznie z wyciąganiem sprzętu.

Samo zakończenie regat miało uroczystą oprawę, a Hymn Polski zagrany zwycięzcom zakręcił łzę w oczach. Były owacje publiczności i zawodników w dowód uznania klasy mistrzów. Polał się szampan i trójka mistrzów pofrunęła do wody. I tak stało się tradycji zadość. Potem były jeszcze gratulacje, a organizatorzy jeszcze raz chłopakom zgotowali owację. Jednym słowem było wspaniałe przeżycie. Cieszymy się wszyscy i dziękujemy każdemu, kto trzymał kciuki za naszych zawodników. Wartało było na pewno.

 

Załoga żeglowała na jachcie, którego projektantem i konstruktorem jest Leszek Gonciarz z Krakowa.

Budował i zadbał o sprawy techniczne jachtu Grzegorz Banaszczyk z Łodzi – jednocześnie członek załogi mistrzowskiej.Dziękujemy sponsorowi załogi – firmie STAWO z Łodzi za pomoc w zrealizowaniu udziału w Mistrzostwach Świata.

Komentarze