Mistrzostwa Świata Klasy Micro – Gmunden 2012 / dzień trzeci

0
308

Początek trzeciego dnia regat zupełnie inny. Wiało, aż za dużo! Dla POL 290 Marcina Celmerowskiego zaczął się kompletną klapą: w nocy rozszalał się wiatr, puściła cuma. Jacht uległ poważnym uszkodzeniom – zniszczone zostało okucie steru oraz pawęż. Dzięki sprawnej współpracy polskich załóg udało się w 40 min. prowizorycznie naprawić okucie steru i łodzianie zdążyli na wyścig.

Odbyły się 2 wyścigi. Pierwszy rozpoczął się przy sile wiatru ok. 16 węzłów. Kończył się po godzinie w gasnącym wietrze… Nie było szans na rozegranie kolejnego. Zawodnicy czekali w porcie do 16.00. Ok. 17.00 ruszył trzeci w tych regatach start.

Liderzy tych regat POL 90 STAWO / Grzegorz Banaszczyk, Piotr Ogrodnik, Paweł Choroba wygrali pierwszy wyścig. W drugim zajęli 7 miejsce. Utrzymują tym samym  1 miejsce w tych regatach z bezpieczną przewagą. Drudzy po pierwszym dniu Polacy POL 77 Dr.Witt / Piotr Tarnacki, Krzysztof Mongird, Rafał Becker popłynęli zdecydowanie słabiej w obu wyścigach; zajęli odpowiednio 5 i 10 miejsce. Tym samym sopocianie spadają na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Plan sopocian na jutro – wdrapać się na 2-gie miejsce.

POL 720 GO BUY A BOAT / Robert Janiszewski, Oskar Śleziona, Krzysztof Zeluzewicz w drugim wyścigu wygrali! Brawo! Awansowali tym samy w klasyfikacji generalnej na 5 miejsce! Tym samym mamy 3 polskie załogi w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej!

Czwarte polskie proto POL 290 NISSAN AUTO ŁÓDŹ / Marcin Celmerowski, Adriana Konarzewska, Wojciech Moczkowski, po nerwowym początku dnia, lepiej popłynęło w drugim wyścigu. Powoli udaje się odnajdować prędkość  na nowej łódce. To pierwsze regaty łodzian na nowym jachcie proto. Limit pecha wydaje się być wyczerpany – w pierwszym wyścigu urywa się stropik grota na dolnym znaku – kosztuje to utratę ok. 10 pozycji w wyścigu.

W dywizji cruiser, zdecydowanie lepszy dzień dla POL 80 ALTER EGO / Maciej Grodzki, Mateusz Grodzki, Maciej Ciężki. Bydgoszczanie popłynęli dobrze w obu wyścigach i awansowali w klasyfikacji dywizji cruiser na 1 miejsce.

POL 48 URWIS / Tomasz Brzozowski, Pacyfik Kosecki, Piotr Bachman zdecydowanie gorzej – młoda ekipa z Sochaczewa spada na 3 miejsce.

W racerach poprawa Polaków:  POL 125 OILER / Rafał Moszczyński, Piotr  Kułaga, Grzegorz Puchacz awansuje na 1 miejsce. Po nieudanym long distance łódzko-płocka załoga odnalazła właściwy rytm.

POL 95 FLEXPOL / Witold Reszkowski, Justyna Wójcik, Marcin Mazur awansuje na 3 miejsce w racerach. POL 92 BARBA / Leszek Wojnar, Bogumiła Kosińska, Robert Zdebski utrzymuje poziom z początku zawodów.

Jutro ostatni dzień regat. Start zaplanowano na 8.00 rano. Wiatr rano ma wiać z siłą ok. 14 węzłów. Sędziowie przewidują rozegranie 3 może nawet 4 wyścigów.