Mistrzostwa Polski Puck

0
697

15 sierpnia do portu w Pucku stawiło się 15 załóg, cały dzień przeprowadzano pomiary kontrolne. Po dokonaniu nieznacznych korekt mierniczy dopuścił wszystkie jachty do startu w regatach.
16 sierpnia start do pierwszego wyścigu odbył się o godzinie 11:55. Pogoda tego dnia dopisała zawodnikom ponieważ był to słoneczny i wietrzny dzień. Pierwszy wyścig to wiatr z kierunku południowo wschodniego około 4B wygrywa Paweł Oskroba, drugi na mecie Zbigniew Kania a trzeci Paweł Tarnowski. Start do drugiego wyścigu odbywał się przy wietrze o sile 3B z kierunku południowego ponownie Paweł Oskroba nie dał szans rywalom przypływając pierwszy drugi zameldował się Zbigniew Kania a trzeci Waldemar Sałata na jachcie STAR TELEKOM. Wyścig trzeci podobnie jak drugi kierunek wiatru południowy o sile około 3 B tym razem to Zbigniew Kania nie pozostawił szans rywalom i pewnie zwyciężył, drugi był Piotr Kędziora na jachcie CELLFAST a trzeci Waldemar Sałata. Czwarty wyścig to wiatr z kierunku północnego bardzo niestabilny w swoim kierunku o sile około 1,5B zwyciężył Wojciech Bromka przed Zbigniewem Kanią i Tobiaszem Zajączkowskim. Po pierwszym dniu Mistrzostw na prowadzeniu był Zbigniew Kania przed Pawłem Oskrobą.
17 sierpnia start do wyścigu odbył się o godzinie 10:55 pierwszy wyścig to bardzo silny wiatr około 5B z kierunku południowo wschodniego przy bardzo słonecznej pogodzie który wygrał Paweł Oskroba przed Kanią i Tarnowskim. Drugi wyścig to prawdziwy popis taktyki żeglugi Zbigniewa Kani który po raz kolejny nie pozostawił szans rywalom zwyciężając pewnie przed Sałata i Oskrobą. Trzeci wyścig podobnie jak drugi lecz po bardzo zaciętej walce toczącej się do samej mety wygrywa Kania drugi Tarnowski trzeci Piotr Kowalewski na jachcie INDYGO. Start do czwartego wyścigu odbywał się przy stabilnej pogodzie i wietrze wspaniale odczytując sytuację na wodzie zwyciężył Paweł Tarnowski przed Kanią i Oskrobą. Po drugim dniu regat Zbigniew Kania na jachcie KANIA YACHT wypracował sobie wystarczającą przewagę punktową i bez potrzeby startu w ostatnim wyścigu następnego dnia, zdobywa pewnie tytuł Mistrza Polski..
Dzień 18 sierpnia to podobnie jak w dniach poprzednich piękna żeglarska pogoda z wiatrem z kierunku południowo wschodniego o sile około 2,5 B. Odbył się jeden wyścig który w imponującym stylu wygrał Piotr Kędziora na jachcie Cellfast ta wygrana pozwoliła mu awansować na czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej., drugi Tobiasz Zajączkowski trzeci Wojciech Bromka.
Słowa podziękowania należą się sponsorom za wkład w organizacje regat i organizatorom za wspaniale przygotowaną imprezę. Należy podkreślić również bardzo sprawną pracę Komisji Sędziowskiej pod wodzą Mirosława Rychcika.

Należy dodać, że bardzo ładnie zadebiutowały jachty z Wielkopolski, załoga „HocusPocus” z Wojtkiem „Dyniem” Bromką za sterem, wygrała jeden wyścig. Debiutowali również, ze zmiennym szczęściem, Mariusz „Szuwar” Trzciński na POL 27 i Olaf Kowalski na POL33 „Chaos”. Dobre miejsca w niektórych wyścigach pokazują, że obie załogi też mają potencjał, choć czasem zabrakło zgrania. Bardzo równo przez całe regaty pływała załoga „Indygo” z Piotrem Kowalewskim za sterem, zajmując ostatecznie 6.miejsce przed „HocusPocus”.

Źródło: http://delphia24.pl/?p=1045

Komentarze