Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24 OD – Star Telekom / Delphia Yachts Cup 2016

0
433

 

Rozpoczynają się Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24 OD – Start Telekom / Delphia Yachts Cup 2016. Impreza potrwa w dniach 11-14 sierpnia 2016 w marinie Delphia w Górkach Zachodnich. Udział zapowiedziało 15 załóg.

11 sierpnia 2016 (czwartek) w Marinie Delphia w Górkach Zachodnich rozpoczynają się Mistrzostwa Polski klasy Delphia 24 One Design – Star Telekom / Delphia Yachts Cup. Pierwszego dnia odbywają się pomiary kontrolne oraz zgłoszenia do regat (udział wstępnie zadeklarowało 15 załóg z całej Polski). Piątek, sobota i niedziela to czas zmagań na wodzie. Łącznie zawodnicy wezmą udział w 9 wyścigach na akwenie Zatoki Gdańskiej w pobliżu ujścia Wisły Śmiałej.

Piątkowa rywalizacja rozpocznie się o 11:00, weekendowe starty zaplanowano na 10:30. Zwycięzcę poznamy w niedzielę podczas oficjalnego zakończenia w Marinie Delphia o godzinie 15:00.

Jacht Delphia 24 One Design powstał przy współpracy z polskim środowiskiem regatowym, projektu podjął się znany i doświadczony polski projektant, Andrzej Skrzat. Jednostka łączy w sobie najistotniejsze cechy dwóch typów łodzi: mieczowo-balastowej – przystosowanej do pływania rekreacyjnego oraz typowej łodzi sportowej – świetnej do szkoleń, organizacji eventów i regat.

Komentarze