Mistrzostwa Polski klasy 505 – zapowiedź

0
903

Już w najbliższy piątek na wodach Zalewu Kamieńskiego rozpoczną się Mistrzostwa Polski Klasy 505. Bedzie to doskonała okazja, aby na żywo oglądać widowiskowe „pięćsetpiatki”w akcji!

Swój przyjazd na regaty potwierdziło ponad 20 załóg z Polski, Danii i Niemiec. W regatach weźmie udział dwukrotny Mistrz Świata w klasie 505 – Jan Saugman. Jan wystartuje na nowym jachcie zaprojektowanej i zbudowanym całkowicie w Polsce! Oczywiście na starcie nie zabraknie czołówki krajowej. Walkę o tytuł Mistrza Polski zapowiedzieli tegoroczni liderzy Pucharu Polski załoga POL 8665 Bartosz Makała i Łukasz Skrzycki oraz wielokrotny Mistrz Polski Jakub Pawluk. Kuba pod nieobecność kontuzjowanego  Michała Redmerskiego wystartuje z doświadczonym zawodnikiem i trenerem, Marcinem Józefowskim.

Poziom zawodników polskiej floty 505 cały czas rośnie także spodziewamy się również niespodzianek ze strony  nowych załóg.

Mistrzostwa Polski kończą jednocześnie cykl sześciu regat o  Puchar Polski Klasy 505.

W sobotni wieczór odbędzie się Walne Zebranie Członków PSK505, na którym zostaną wybrane nowe władze Stowarzyszenia. 

Wszystkich zainteresowanych klasą 505 serdeczne zapraszamy do Kamienia Pomorskiego.

Regaty wspierają:

Żaglownia Narwal http://narwal.pl/

Gdańska żaglownia Narwal od kilku lat współpracuje z klasą 505. Od 2012 roku Żaglownia Narwal, wraz z załogą POL 8665, prowadzi program rozwoju polskich żagli do 505. Dzięki tej współpracy powstały nowe żagle – konkurencyjne do produkcji zagranicznych a bardziej przystępne cenowo dla polski zawodników.

Stocznia Nautiner Yachts wraz z Nautiner Charter http://www.nautiner-charter.pl/

Nautiner Charter to firma oferująca kompleksową obsługę: od czarterów komfortowych i szybkich jachtów żaglowych Nautiner 30S oraz luksusowych jachtów motorowych Nautiner 38 Classic  i Nautiner 40 Aft Cabin po organizację turystyki aktywnej – imprez firmowych, rejsów rodzinnych, regat dla grup zorganizowanych.

Firma Sport Sails Center  http://www.blueblue.pl/

Firma Sport-Sails Center to firma specjalizująca się wyłącznie w produkcji łodzi sportowych, takich jak: 470 i Finn, Optimist, 420, Cadet, ISA 407 a także, od niedawna, 505! Firma Sport-Sails Center jest wyłącznym przedstawicielem renomowanych firm produkujących odzież i akcesoria żeglarskie.

Portal rankinglekarzy.pl http://www.rankinglekarzy.pl/

RankingLekarzy.pl to portal,  którego  celem jest dostarczenie informacji pacjentom. Już w tym momencie portal postrzegany jest jako najrzetelniejsze tego typu miejsce w kraju. Twórcy portalu pragną, aby na łamach serwisu lekarze mogli zaprezentować swoją praktykę. Liczą na dialog ze środowiskiem lekarskim i są otwarci na problemy, które spotykają lekarzy w codziennej pracy.

Grawer GROUP http://www.grawergroup.pl/

Jedna z wiodących polskich firm w branży grawerowania. Dostawca produktów dla wielu wymagających klientów m.in. PGE Arena oraz firm z branży stoczniowej. Nasz wieloletni i zaangażowany Partner stale wspierający Polskie Stowarzyszenie Klasy 505.

Partnerzy regat:

Hotel Pod Muzami http://www.podmuzami.pl/

Hotel znajdujący się w samum centrum miasta, zaraz obok przystani żeglarskiej i interesujących zabytków Kamienia Pomorskiego. Często jest miejscem odpoczynku żeglarzy biorących udział w wielu regatach odbywających się w tym miejscu. Komfort, miła obsługa i przystępne ceny sprawiają, że jest to drugi dom dla żeglarzy na czas regat.

Marina Kamień Pomorski http://www.marinakamienpomorski.pl/ 

Jedna z najnowocześniejszych marin w Polsce. Świetna infrastruktura, ogromna liczba miejsc dla postoju jachtów na wodzie oraz na brzegu w kilku obszernych hangarach. Lokalizacja w samym centrum miasta, które otwarte jest dla żeglarzy. To zdecydowanie miejsce, które warto odwiedzić.

Jacht Klub Kamień Pomorski http://jkkp.pl/

Jest to jeden z najprężniej działających klubów w województwie zachodniopomorskim. Organizator wielu imprez żeglarskich najwyższej rangi. Dwa tygodnie po Mistrzostwach Polski 505 odbędą się cykliczne regaty Crewsaver Cup, które w tym roku są też Mistrzostwami Polski klasy Optimist. W sezonie 2014 klub organizuje ME klasy Słonka a w 2015 MŚ klasy Optimist.

Składamy olbrzymie podziękowania wszystkim naszym Sponsorom i Partnerom!

Więcej o regatach na stronie: http://www.int505.pl/index.php/polish-nationals

Zmagania zawodników będzie można śledzić na profilu facebook: www.facebook.com/505Polska

Komentarze