Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka

0
498

Jachtklub Elbląg serdecznie zaprasza na doroczne Międzynarodowe Długodystansowe Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Tolkmicka. Są to szczególne regaty, gdyż wyścig odbywa się wokół całego Zalewu Wiślanego, przez co są one widowiskiem dla mieszkańców zarówno Mierzei Wiślanej jak również Wysoczyzny Elbląskiej.

Regaty zostaną rozegrane w dniach 7 – 9 czerwca 2013 roku. Miejscem regat jest port jachtowy w Tolkmicku, wody Zalewu Wiślanego. Regaty zostaną rozegrane w klasie KWR w trzech grupach startowych. Organizator planuje rozegranie jednego, całodziennego wyścigu. Start dbędzie się w dniu 8 czerwca 2013 roku o godzinie 07.30 na redzie portu Tolkmicko. Trasa regat zostanie usytuowana dookoła Zalewu Wiślanego po pławach nawigacyjnych. Meta regat wyznaczona będzie na redzie portu Tolkmicko.

Zgłoszenia do regat przyjmowane będą na formularzach w Biurze Regat w Tolkmicku w godzinach podanych w zawiadomieniu o regatach dostępnym na stronie internetowej organizatora: www.jachtklub.elblag.pl

Zakończenie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz losowanie nagród nastąpi dnia 8 czerwca 2013 roku o godzinie 20.00 w trakcie biesiady żeglarskiej w porcie Tolkmicko.

Serdecznie zapraszam zarówno do startu w samych regatach jak również do wzięcia udziału w charakterze widza i podziwiania zmagań żeglarzy na wodzie.

  

w imieniu organizatora

Adam K. Kapczyński

Jachtklub Elbląg

Komentarze