Memoriał Andrzeja Reymana w Rewie 2013

0
642

W sobotę 21 września w Rewie odbył się II Memoriał Andrzeja Reymana organizowany przez Klub Żeglarski Rewska Szkuta. Zawodnicy ścigali się na łodziach klas OK Dinghy, Finn i Puck.

 Regaty odbyły się przy ładnej, słonecznej pogodzie i średnio wiejącym wietrze. Dobra organizacja wyścigów sprawiła, iż całe zawody zmieściły się w dwóch i pół godzinie.

Zakończenie regat odbyło się przed budynkiem Rewskiej Szkuty przy udziale rodziny Andrzeja Reymana – jego żony, syna i siostry. Podziękowania za przybycie i udział w zawodach, w imieniu organizatora, przekazał zebranym Janusz Frąckowiak po czym nastąpiła ceremonia zakończenia i wręczania trofeów dla zwycięzców. Przybrały one postać pięknych metalowych statuetek wykonanych specjalnie na tą okoliczność.

Zwycięzcami II Memoriału Andrzeja Reymana zostali: w klasie FINN – Marek Krauze; w klasie OK Dinghy – Maciej Twarowski; w klasie Puck – Artur i Michał Pierniccy.

Na regaty licznie przybyli przyjaciele Andrzeja Reymana jak chociażby Rysiek Cybulski czy Jacek Ludwiczak. Wspomnieniom nie było końca.

Zmarły trzy lata temu Andrzej Reyman całe swoje życie poświęcił żeglarstwu jako zawodnik, działacz, sędzia regatowy i pracownik Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. To postać, która mocno utkwiła w pamięci żeglarzy i zawsze jest miło wspominana.

Organizatorzy powinni zastanowić się czy następne regaty imienia tego zasłużonego żeglarza nie powinny mieć jeszcze lepszej oprawy. Może nawet powinny trwać dwa dni? 

Tekst i fot. Andrzej Mielicki

Źródło: http://www.pozz.org.pl

Komentarze