Medale klasy laser w Pucharze Europy

0
492

W HISZPAŃSKIM PALAMOS ODBYŁY SIĘ REGATY Z CYKLU PUCHARU EUROPY W KLASACH LASER I LASER RADIAL. W ZAWODACH WZIĘŁO UDZIAŁ 207 ZAWODNIKÓW Z 16 PAŃSTW. POLSKĘ REPREZENTOWAŁA LICZNA MŁODZIEŻOWA REPREZENTACJA KRAJU, Z KTÓRYCH 4 NAJLEPSZYCH ŻEGLARZY STANĘŁO NA NAJWYŻSZYM STOPNIU PODIUM.

Podczas 3 dni zmagań na wodzie odbyło się 7 wyścigów. Pierwszego dnia pogoda dopisała. W narastającej bryzie do 15 węzłów komisja przeprowadziła 3 zaplanowane biegi. Drugiego dnia wiatr był leniwy i powiał przez chwilę tylko popołudniu. Odbył się 1 wyścig. Trzeciego dnia kierunek zmienił się na wschodni i w towarzystwie wymagającej morskiej fali wystartowały 3 finałowe wyścigi. Wiało do 18 węzłów. W walce o czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej od samego początku wyróżniali się Agata Barwińska (MOS Iława) i Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin). Agata zakończyła start na 2 miejscu w open i 1 w klasyfikacji kobiet. Tadeusz był 3 w generalce i 1 w klasyfikacji młodzieżowców U21.

Pozostali Polacy mocno zaakcentowali naszą obecność w Palamos. Magda Kwaśna (CHKŻ Chojnice) wygrała w klasyfikacji Laser Radial dziewcząt U17 (6 kobieta),  Aleksander Bajko w radialu chłopców U17 (8 w open). Zosia Urbaś (AZS UW) zajęła 2 miejsce w kobietach (15 w open). W czołowej 10 sklasyfikowano jeszcze 3 Polaków. Jakub Rosłoń na 6 i Matys Kuder na 10 miejscu. Obaj (UKS Fir W-wa) w radialu open. W standardzie młody 17 latek Adrian Raczkowski (UKS Wiking Toruń) ukończył zawody na 9 miejscu.

Polska ekipa zostaje w Palamos na treningach, które potrwają do 10 listopada. Wczoraj dołączyła do grupy Paulina Czubachowska (UKS Fir W-wa), która jeszcze niedawno startowała w Chinach w Pucharze Świata.