Maxus Solo Around – przygotowania do startu

0
564

  

Po dwumiesięcznej w większości samotnej żegludze z macierzystego Dziwnowa Szymon Kuczyński na jachcie Atlantic Puffin dotarł na Wyspy Kanaryjskie. W Radazul na Taneryfie trwają ostatnie prace techniczne przy jachcie.Jeżeli prognozy będą korzystne start do samotnego wokołoziemskiego rejsu nastąpi 23 listopada z sąsiedniej Gran Canarii. 

Jacht Maxus 22 w czasie żeglugi z Polski spisywał się bez zarzutów i osiągał bardzo dobre prędkości jak na tak małą jednostkę – do 140 mil na dobę. Stocznia Northman świetnie się spisała przygotowując jacht. 

Planowany oceaniczny odcinek z z Las Palmas na Gran Canarii na Martynikę to minimum 2700 mil. Puffin powinien pokonać ten odcinek w maksymalnie 4 tygodnie. Będzie towarzyszył flotylli (ponad 200 jachtów) regat ARC. Zamierza poprawić swój prywatny czas samotnego przejścia Atlantyku który wynosi 31 dni. Przed Bożym Narodzeniem Szymon chce być na Karaibach.

W czasie rejsu raz dziennie będzie przekazywana informacja o aktualnym położeniu jachtu za udostępniana na stronie internetowej www.zewoceanu.pl w zakładce „Gdzie jest Atlantic Puffin?”. Ponadto za pośrednictwem facebooka (Zew Oceanu) oraz twittera (@Zew Oceanu) przekazywane będą wiadomości z jachtu. Istnieje możliwość kontaktu z Szymonem przed startem lub w czasie trwania rejsu przez telefon/telefon satelitarny. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy – info@zewoceanu.pl

Komentarze